Abstract
У статті розглянуто грантові можливості Національного фонду підтримки демократії. Зазначено, що цей фонд є незалежною некомерційною організацією, яка здійснює вагомий внесок у підтримку проектів, що сфокусовані на розвитку і зміцненні демократичних інститутів у всьому світі та Україні зокрема. Наголошено: оскільки Україна як така, що переживає демократичні перетворення, входить до фокусу уваги фонду, то його грантові можливості доступні для українських неурядових організацій. Продемонстровано, що гранти Національного фонду підтримки демократії є гнучким інструментом фінансування, який дозволяє підтримувати проекти навіть у найскладніших обставинах у світі та Україні, а також швидко реагувати, коли є можливість для політичних змін. Акцентовано: фонд прагне сприяти розвитку широкого кола демократичних інституцій в Україні, включаючи політичні партії, профспілки, вільні ринки та бізнес-організації, а також тих суб’єктів активного громадянського суспільства, які забезпечують права людини, незалежні ЗМІ та верховенство права. Окреслено коло пріоритетів, на які фонд надає грантове фінансування: захист прав людини та верховенство права, підтримка свободи інформації та незалежних ЗМІ, поширення демократичних ідей та цінностей, забезпечення підзвітності та прозорості, підтримка громадських організацій, зміцнення демократичних політичних процесів та інститутів, сприяння громадянській освіті, підтримка демократичного вирішення конфліктів, підтримка свободи об’єднань, розвиток ринкової економіки і т.п. У дослідженні продемонстровано, що грантове фінансування Національного фонду підтримки демократії можливе у розмірі від 10 000 і навіть до 1 000 000 доларів США. Підсумовано, що гранти Національного фонду підтримки демократії - це механізм, який сприяє демократичним ініціативам в Україні; він є незалежним та доповнює процеси фінансової підтримки для розвитку та зміцнення демократичних інститутів як у всьому світі, так і в Україні. У статті наголошено, що реалізація профінансованих фондом проектів допоможе Україні зміцнюватися як демократична держава.
Publisher
Publishing House Helvetica (Publications)
Reference22 articles.
1. A searchable database of grants from the National Endowment for Democracy Fund. NED. URL: http://surl.li/tccnx (дата звернення: 18.03.2024).
2. Грудницька С.М., Руцинська Т.П. Господарсько-правове регулювання діяльності громадських організацій як фактор розвитку громадського сектору в цілому: національний і регіональний аспект. Порівняльно-аналітичне право. 2016. № 1. С. 131–133. URL: https://pap-journal.in.ua/wp-content/uploads/2020/08/1_2016.pdf#page=131 (дата звернення: 03.03.2024).
3. Загальна декларація прав людини. Документ 995_015, поточна редакція - Прийняття від 10.12.1948. Законодавство України. Верховна Рада України. URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/995_015#Text (дата звернення: 15.03.2024).
4. Максак І., Радченко М. Європейські гранти у контексті неформальної освіти. Вісник Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка. 2023. Том 177. № 21. С. 21–26. URL: https://visnyk.chnpu.edu.ua/index.php/visnyk/article/view/83 (дата звернення: 22.03.2024).
5. Кобеля-Звір М.Я., Звір Ю.В. Гранти Міжнародного Вишеградського Фонду на підтримку регіонального співробітництва. Таврійський науковий вісник. Серія: Економіка. 2024. № 19. С. 274–281. URL: http://www.tnv-econom.ksauniv.ks.ua/index.php/journal/article/view/500 (дата звернення: 28.03.2024).