Abstract
Стаття докладно розглядає грантові можливості Міжнародного Вишеградського Фонду для стимулювання регіонального співробітництва. У дослідженні продемонстровано цілі та пріоритети донорської установи в підтримці проектів взаємодії України, Чехії, Угорщини, Польщі і Словаччини. Акцентовано на тому, що Фонд забезпечує фінансування різноманітних заходів у всіх сферах життя: від невеликих транскордонних проектів, спрямованих на покращення взаєморозуміння в прикордонних районах, до багатосторонніх ініціатив, які можуть принести користь людям у всьому регіоні. Продемонстровано, що донорська інституція підтримує проекти за чотирма програмами: «Міні-гранти V4 Gen», «Вишеградські гранти», «Вишеград+ гранти», «Стратегічні гранти». У статті проаналізовано 2 програми, які є актуальними для України: «Вишеград+ гранти» та «Міні-гранти V4 Gen». Здійснено аналіз умов грантових програм та виявлені особливості участі у грантових конкурсах Фонду для організацій з України. На основі проаналізованої конкурсної документації сформовано ряд рекомендацій для представників громадських організацій, які стануть їм у нагоді під час підготовки проектних пропозицій та аплікування на конкурс. А саме: необхідно встановити зв’язок із партнерською організацією та обговорити спільний план виконання проекту; запланувати власний внесок у вигляді грошових на негрошових ресурсів; подати ідею проекту та зачекати на відгук грантодавця; врахувати хвилі конкурсу на 2024 рік із дедлайнами; заповнити усю аплікаційну форму; очікувати результатів; у випадку позитивного рішення підтвердити та підписати грантовий договір, розпочати реалізацію проекту; якщо проект не отримав підтримку, звернутися за зворотнім зв’язком і розглянути можливість перегляду або модифікації ідеї для нової подачі. Підсумовано, що міні-гранти V4 Gen покликані просувати демократичні цінності, громадянську участь і транскордонний діалог серед молоді, а пілотний проект у 2024 році підтримує короткострокову мобільність молоді також в Україні. Програма «Вишеград+ гранти» доступна для українських організацій на більш лояльних умовах.
Publisher
Publishing House Helvetica (Publications)
Reference26 articles.
1. Вишеград+ гранти. Visegrad Fund. URL: https://www.visegradfund.org/apply/grants/visegrad-plus-grants/ (дата звернення: 02.02.2024).
2. Вишеградський фонд. Visegrad Fund. URL: https://www.visegradfund.org/about-us/the-fund/ (дата звернення: 03.02.2024).
3. П’ятакова Г. Тенденції розвитку освітніх зв’язків країн Вишеградської групи та України. Вісник Львівського університету. Серія педагогічна. 2018. № 33. С. 194–204. URL: http://publications.lnu.edu.ua/bulletins/index.php/pedagogics/article/view/9968 (дата звернення: 13.02.2024).
4. GRANT GUIDELINES for Visegrad, Visegrad+ and Strategic Grants. Visegrad Fund. 12 p. URL: https://s3.eu-central-1.amazonaws.com/uploads.mangoweb.org/shared-prod/visegradfund.org/uploads/2023/12/Grant-Guidelines_2024.pdf (дата звернення: 03.02.2024).
5. Кобеля-Звір М.Я. Грантові програми транскордонного співробітництва: можливості, перспективи, перепони. Економічний простір. 2023. № 186. С. 44–48. URL: http://srd.pgasa.dp.ua:8080/handle/123456789/11096 (дата звернення: 03.02.2024).
Cited by
3 articles.
订阅此论文施引文献
订阅此论文施引文献,注册后可以免费订阅5篇论文的施引文献,订阅后可以查看论文全部施引文献