Abstract
У доповіді, яку було представлено в рамках церемонії присвоєння титулу доктора Honoris Сausa в Академії спеціальної педагогіки імені Марії Гжегожевської (Варшава, Польща), передусім висловлено щиру подяку польському народу, Президенту Республіки Польща Анджею Дуді, Уряду Польщі за велику підтримку України у боротьбі з російським агресором і неоціненну допомогу українським жінкам і дітям. Актуалізовано питання філософії людиноцентризму, яка є затребуваною в умовах глобалізованого інформаційно-цифрового світу та створення штучного інтелекту. Охарактеризовано нові виклики та наявні загрози, які постають у зв’язку з цим у ціннісно-смисловій та психофізичних сферах життєдіяльності людини. Обґрунтовано феномен людиноцентризму як метафілософського синтезу різноякісних підходів у дослідженні перспектив життєдіяльності людини. Показано перспективу щодо становища людини в сучасному світі на основі утвердження ціннісних принципів її подальшого розвитку.
Publisher
National Academy of Educational Sciences of Ukraine
Subject
General Earth and Planetary Sciences,General Environmental Science
Reference7 articles.
1. Бауман, З. (2006). Етика постмодерну. Київ: Port-Royal.
2. Кремень, В.Г. (2009). Філософія людиноцентризму в стратегіях освітнього простору. Київ: Пед. думка.
3. Кремень, В.Г. (2010). Філософія національної ідеї: Людина. Освіта. Соціум. Київ: Грамота.
4. Кремень, В.Г. (2022). Філософія Григорія Сковороди в контексті людиноцентризму. Вісник НАПН України, 4(2). https://doi.org/10.37472/v.naes.2022.4202
5. Кремень, В.Г. & Ільїн, В.В. (2012). Синергетика в освіті: контекст людиноцентризму : монографія. Київ: Пед. думка, 2012.
Cited by
2 articles.
订阅此论文施引文献
订阅此论文施引文献,注册后可以免费订阅5篇论文的施引文献,订阅后可以查看论文全部施引文献