РІВЕНЬ ОСВІЧЕНОСТІ НАСЕЛЕННЯ В ГАЛУЗІ ЦИФРОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ ТА ЗРОСТАННЯ ЕКОНОМІК КРАЇН

Author:

Скрипник Андрій ВасильовичORCID,Клименко Наталія АнатоліївнаORCID,Костенко Інна СергіївнаORCID

Abstract

У статті представлено результати аналізу сучасного стану цифровізації. Проблематика дослідження цифрової економіки є дещо новою для української економічної думки. Разом з тим проникнення нових технологій у підприємницьку діяльність, громадське життя, державне управління відбувається дуже швидко. Наведено приклади помилкових рішень, зроблених урядом за рахунок використання детерміністичних принципів розвитку, успадкованих з часів планової економіки. При цьому рішення приймаються без урахування об‘єктивного існування ризиків, а це означає, що й без урахування існуючого як у фінансовому секторі, так і взагалі в житті фундаметального співвідношення між прибутковістю та ризиком. Інформатизація системи освіти спричиняє активне використання інформаційно-комунікаційних технологій суб’єктами освітнього процесу, що позитивно позначається на його ефективності й сприяє формуванню професійних компетентностей економістів. У роботі виокремлюється один із складників професійної компетентності – цифрова компетентність. Проаналізовано ефективність української вищої освіти з позиції рівня економічного розвитку та корумпованості суспільства. Показано, що при існуючому рівні освіченості, якщо базуватись на статистичному співвідношенні між рівнем освіти та рівнем життя, наш рівень життя повинен бути в рази кращим за існуючий. Обгрунтовано, що освітній процес повинен бути побудований на інших принципах, які насамперед спрямовані на вирішення конкретних повсякденних задач методами цифровізації. Основну увагу в роботі акцентовано на прикладних засадах формування цифрових компетентностей та специфіці вивчення фахових дисциплін майбутніми економістами. Повноцінна реалізація нових можливостей залежить від розвитку цифрової інфраструктури, цифрової грамотності населення, ефективності підготовки фахівців, спроможних працювати в умовах цифрової економіки.

Publisher

Institute of Information Technologies and Learning Tools of NAES of Ukraine

Subject

Cell Biology,Developmental Biology,Embryology,Anatomy

Reference91 articles.

1. Кабінет Міністрів України (2018, Січ.17). Розпорядження Кабінету Міністрів України 67-р, Про схвалення Концепції розвитку цифрової економіки та суспільства України на 2018-2020 роки та затвердження плану заходів щодо її реалізації. [Електронний ресурс]. Доступно: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/67-2018-р. Дата звернення: Січень 09, 2019.

2. Проект "Цифрова адженда України — 2020. Першочергові сфери, ініціативи, проекти "цифровізації" України до 2020 року", Громадська спілка "Хай-тек офіс Україна", 2016, [Електронний ресурс]. Доступно: https://ucci.org.ua/ uploads/files/58e78ee3c3922.pdf. Дата звернення: Січень 09, 2019.

3. "All Prizes in Economic Sciences", The official website of the Nobel Prize. [Електронний ресурс]. Доступно: https://www.nobelprize.org/prizes/lists/all-prizes-in-economic-sciences/?utm_source =lasindias.info%2Fblog. Дата звернення: Січень 09, 2019.

4. P.-S. Laplace, "A Philosophical Essay on Probabilities", The Internet Archive. [Електронний ресурс]. Доступно: https://archive.org/details/philosophicaless00lapliala/page/n5. Дата звернення: Січень 09, 2019.

5. Е. Гайдар, "Аномалії соціалістичного зростання", Перспективні дослідження, № 4, с. 1-68, 1999.

Cited by 7 articles. 订阅此论文施引文献 订阅此论文施引文献,注册后可以免费订阅5篇论文的施引文献,订阅后可以查看论文全部施引文献

同舟云学术

1.学者识别学者识别

2.学术分析学术分析

3.人才评估人才评估

"同舟云学术"是以全球学者为主线,采集、加工和组织学术论文而形成的新型学术文献查询和分析系统,可以对全球学者进行文献检索和人才价值评估。用户可以通过关注某些学科领域的顶尖人物而持续追踪该领域的学科进展和研究前沿。经过近期的数据扩容,当前同舟云学术共收录了国内外主流学术期刊6万余种,收集的期刊论文及会议论文总量共计约1.5亿篇,并以每天添加12000余篇中外论文的速度递增。我们也可以为用户提供个性化、定制化的学者数据。欢迎来电咨询!咨询电话:010-8811{复制后删除}0370

www.globalauthorid.com

TOP

Copyright © 2019-2024 北京同舟云网络信息技术有限公司
京公网安备11010802033243号  京ICP备18003416号-3