КОМУНАЛЬНИЙ ТРАНСПОРТ В УКРАЇНІ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ: ТАРИФИ ТА ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ФІНАНСОВОЇ СТІЙКОСТІ

Author:

Буряченко АндрійORCID,Бороденко ТетянаORCID,Захожай КостянтинORCID

Abstract

У статті розглянуто основні проблеми, які вплинули на діяльність комунальних транспортних підприємств з 2018 року. Окрім пандемії та військового вторгнення існує ряд неприйнятих евроінтеграційних законодавчих зміни, які необхідні для набуття Україною членства в ЄС та для створення можливостей для місцевих організаторів перевезень перейти на сучасні принципи замовлення та фінансування послуг громадського транспорту. Регулювання системи тарифоутворення Міністерством інфраструктури обмежує можливості місцевих органів самоврядування в інтеграції новаторських підходів у тарифоутворенні, що негативно впливає на фінансовий стан транспортних підприємств. Оскільки постійні витрати залишаються відносно не змінними, а пасажиропотік зменшується, то виникає додаткова необхідність зростання тарифів на проїзд, яка пов’язана не так зі збільшенням вартості ресурсу (наприклад електроенергії), а зі зростанням саме частки постійних витрат, які тиснуть на формування тарифу. Управління тарифоутворенням, орієнтоване на споживача, полягає в комплексному врахуванні його потреб у якісному транспортному обслуговуванні з визначеним обсягом і тривалістю. З одного боку, це дозволяє сформувати доходи, які достатні для покриття витрат на перевізну діяльність та містять інвестиційну складову для розвитку та підвищення якості транспортного обслуговування. З іншого боку, це управлінське завдання, вирішення якого сприяє позитивним наслідкам для всіх зацікавлених сторін. PEST-аналіз міського транспорту в Україні виявляє низку важливих факторів, які впливають на його функціонування та розвиток, а відповідно і на формування тарифів і на фінансову стійкість комунальних підприємств. Політична підтримка, економічна стабільність, соціальні потреби, технологічні інновації є ключовими аспектами, які необхідно враховувати для забезпечення ефективної та стійкої роботи міського транспорту в Україні. Модель забезпечення фінансової стійкості комунального транспорту в умовах воєнного стану повинна бути гнучкою та адаптивною до змін у зовнішньому середовищі. Вона має включати комплекс заходів, спрямованих на оптимізацію витрат, підвищення доходів, забезпечення державної підтримки та залучення міжнародної допомоги.

Publisher

Publishing House Helvetica (Publications)

Reference20 articles.

1. Фалович Н., Шевчук О., Попович Д., Попович П., Буряк М., Розум Р., Чорна О. Експлуатаційна надійність видів громадського транспорту міста Тернополя. Cучасні технології в машинобудуванні та транспорті. 2022. № 1(18). С. 186–191.

2. Захаров Д. Підвищення ефективності системи кадрового забезпечення існуючого міського (громадського) транспорту України. Mechanism of an Economic Regulation. 2024. № 2 (104). С. 72–75.

3. Мурашковська В.П., Подзолкіна А.П., Скляр В.М., Сиводід О.С. Аналіз тенденцій розвитку міського громадського транспортного середовища. Технічні науки та технології. 2021. № 1(19). С. 42–52.

4. Борозенець М.І. Тенденції формування міського транспортного середовища в Україні. Інвестиції: практика та досвід. 2019. № 17. С. 63–68.

5. Buriachenko A., Konashchuk N. The development of transport infrastructure of Ukraine. Вісник Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського. Кременчук : КрНУ, 2016. Випуск 3 (98). Частина 2. С. 21–25.

同舟云学术

1.学者识别学者识别

2.学术分析学术分析

3.人才评估人才评估

"同舟云学术"是以全球学者为主线,采集、加工和组织学术论文而形成的新型学术文献查询和分析系统,可以对全球学者进行文献检索和人才价值评估。用户可以通过关注某些学科领域的顶尖人物而持续追踪该领域的学科进展和研究前沿。经过近期的数据扩容,当前同舟云学术共收录了国内外主流学术期刊6万余种,收集的期刊论文及会议论文总量共计约1.5亿篇,并以每天添加12000余篇中外论文的速度递增。我们也可以为用户提供个性化、定制化的学者数据。欢迎来电咨询!咨询电话:010-8811{复制后删除}0370

www.globalauthorid.com

TOP

Copyright © 2019-2024 北京同舟云网络信息技术有限公司
京公网安备11010802033243号  京ICP备18003416号-3