Abstract
У статті розглянуто кредит як елемент процесу функціонування ринкової економіки та джерело забезпечення стабільного розвитку суспільства. Досліджено динаміку кредитів малого та середнього бізнесу. Проаналізовано коливання процентних ставок депозитних корпорацій (крім Національного банку України) за новими кредитами нефінансовим корпораціям, за розміром суб'єкта господарювання у % та у млн. грн. Досліджено, що під час карантину через зниження платоспроможності суб’єктів господарювання МСБ попит на кредитування під високий відсоток скоротився, що і стало умовою зниження процентних ставок депозитних корпорацій (крім НБУ). Проаналізовано загальну суму кредитів, наданих малому та середньому бізнесу за 2016–2020 рр., що демонструє скорочення обсягів кредитування у 2020 році порівняно з попередніми роками. Охарактеризовано кредитні продукти найбільших банків України як методи стимулювання кредитування малого та середнього бізнесу в Україні.
Publisher
Publishing House Helvetica (Publications)
Reference30 articles.
1. Бержанір І. А. Банківське кредитування: сучасний стан та перспективи розвитку. Modern economics. 2020. № 20. С. 26–30.
2. Версаль Н. Переваги та недоліки зовнішніх джерел фінансування малих та середніх підприємств в Україні. Економічний часопис Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки. 2020. №1. С. 182–194.
3. Вовчак О. Д., Миськів Г. В. Кредитні ресурси суб’єктів кредитного ринку: теоретико-методологічні підходи. Вісник Національного банку України. 2015. № 3. С. 35–39.
4. Волкова Н. І., Свірідова К. Д. Аналіз проблем кредитування малого та середнього бізнесу в сучасних економічних умовах. Фінанси, облік, банки. 2017. №1 (22). С. 55–62.
5. Донець О. Б. Банківська стратегія кредитування малого і середнього бізнесу. Глобальні та національні проблеми економіки. 2015. № 7. С. 686–690.
Cited by
2 articles.
订阅此论文施引文献
订阅此论文施引文献,注册后可以免费订阅5篇论文的施引文献,订阅后可以查看论文全部施引文献