Abstract
Мета. Пропоноване дослідження має на меті проаналізувати психологічні особливості розуміння назви бренду у формі особового імені, визначити тенденції та закономірності впливу назви бренду на образ об’єкта номінації та очікування споживачів.
Методи. У роботі були використані теоретичні методи (дедуктивний, індуктивний, аналіз, синтез, узагальнення) для побудови емпіричної концепції дослідження психологічних особливостей розуміння назви бренду у формі особового імені. Емпіричне дослідження проводилося за допомогою керованого асоціативного експерименту та шкалування. Для збору інформації використовувалося усне опитування у формі інтерв’ю, для обробки результатів – контент-аналіз. Математична обробка даних здійснювалася за допомогою первинної статистики, статистичного виводу. Крім названих, бути застосовані також інтерпретаційні методи для пояснення отриманих результатів з погляду первинних припущень та посилань.
Результати. Виявлено, що споживачі в раціональному розумінні бренду керуються його назвою в третині, а іноді й у майже половині випадків, причому найбільше значення назва бренду має для жінок і найменше для дітей. Вплив назви на об’єкт номінації на етапі емоційної ідентифікації найбільше відчувається жінками та дітьми, хоча для чоловіків емоційне розуміння назв брендів також істотно переважає над раціональним. Зафіксовано певні кореляції між досвідом та впливовістю назви бренду. Спостережено більш емоційне сприйняття назв бренду у формі екзотичного або сучасного імені.
Висновки. Назва бренду у формі особового імені істотно впливає на образ об’єкту номінації та формує відповідні очікування. Емоційне розуміння скеровує раціональне розуміння. Як раціональний, так і емоційний вплив назви бренду на об’єкт номінації більш істотний для жінок, ніж для чоловіків. У дітей емоційна інтерпретація домінує над раціональною майже втричі.
Publisher
Pereiaslav-Khmelnytskyi Hryhorii Skovoroda State Pedagogical University
Subject
Linguistics and Language,Language and Linguistics,Experimental and Cognitive Psychology
Reference38 articles.
1. Akimova, N. (2020). Geneza rozuminnia tekstiv internetu [Genesis of Internet Texts Understanding]. Extended abstract of Doctor’s thesis. Pereiaslav [in Ukrainian].
2. Akimova, N. (2023). Psychological Peculiarities of Understanding Brand Name in Form of Personal Name. Mendeley Data, V1, https://doi.org/10.17632/svrthvnjj6.1
3. Behan, M. (2014). Efficacy of Facebook Fans: Can They Influence Perception of the Brand? Open Journal of Business and Management, 2, 281–291. https://doi.org/10.4236/ojbm.2014.24033
4. Berger, J.A., Draganska, M., & Simonson, I. (2007). The Influence of Product Variety on Brand Perception and Choice. Marketing Science, 26(4), 460–472. http://dx.doi.org/10.1287/mksc.1060.0253
5. Brovkina, Yu.Yu. (2009). Socialnaya psihologiya brend-kommunikacii [Social psychology of brand communication]. Extended abstract of Doctor’s thesis. Moskva [in Russian].
Cited by
3 articles.
订阅此论文施引文献
订阅此论文施引文献,注册后可以免费订阅5篇论文的施引文献,订阅后可以查看论文全部施引文献