Abstract
Мета дослідження: Визначення напрямів удосконалення неакадемічного студентського досвіду в умовах трансформації вищої освіти під впливом постмодерністських тенденцій та особливостей студентів нового покоління.
Дизайн / Метод / Підхід дослідження: У роботі застосовано комбінацію гіпотетико-дедуктивного та індуктивного методів дослідження для всебічного вивчення неакадемічного студентського досвіду. У межах гіпотетико-дедуктивного підходу автори спираються на наявні теоретичні положення та результати попередніх досліджень, формулюючи на їхній основі припущення щодо сутності неакадемічного досвіду, його структури та чинників впливу. Індуктивний метод використовується для узагальнення і систематизації інформації, отриманої в ході огляду наукової літератури.
Результати дослідження: Виявлено, що неакадемічний студентський досвід відіграє важливу роль у сприйнятті студентами закладів вищої освіти та якості навчання. Він охоплює різні аспекти студентського життя, не пов’язані безпосередньо з навчанням, і формується здебільшого через надані університетом студентські послуги. На неакадемічний досвід впливають такі чинники як цілі та очікування студентів, інтеграція в університетське життя, індивідуальні характеристики, минулий досвід і комунікація з персоналом закладу вищої освіти. Наголошується на важливості адаптації підходів до формування даного досвіду з урахуванням особливостей сучасних студентів покоління Z.
Теоретична цінність дослідження: У роботі систематизовано теоретичні підходи до розуміння неакадемічного студентського досвіду, визначено його ключові складові та фактори впливу. Результати дослідження роблять внесок у вивчення трансформації вищої освіти в умовах постмодернізму.
Практична цінність дослідження: Розуміння особливостей формування неакадемічного студентського досвіду дасть змогу закладам вищої освіти вдосконалювати стратегії із залучення та утримання студентів, підвищувати їхню задоволеність і лояльність.
Оригінальність / Цінність дослідження: Запропоновано комплексний погляд на неакадемічний студентський досвід з урахуванням сучасних трендів у вищій освіті та характеристик нового покоління студентів, що становить цінність як для дослідників, так і для управлінців у сфері вищої освіти.
Обмеження дослідження / Майбутні дослідження: Перспективним є подальше вивчення впливу цифрових навичок студентів на сприйняття ними якості університетських онлайн-послуг у контексті поліпшення неакадемічного досвіду.
Тип статті: Теоретична
JEL Classification: I23, I21, M10, M31, Z13
Publisher
Oles Honchar Dnipropetrovsk National University
Cited by
1 articles.
订阅此论文施引文献
订阅此论文施引文献,注册后可以免费订阅5篇论文的施引文献,订阅后可以查看论文全部施引文献