Повітряна операція у військових конфліктах сучасності

Author:

Жарик О.М.ORCID,Тристан А.В.ORCID

Abstract

В статті визначені основні тенденції розвитку повітряних операцій у війнах (військових конфліктах) минулого та сучасності. Доведено, що переміщення збройної боротьби у повітряний простір піднімає роль авіаційної та протиповітряної компоненти збройних сил, від ефективності застосування яких буде залежати ступінь досягнення стратегічної мети воєнних дій. Наголошується, що повітряна операція є важливим компонентом операції з відсічі збройної агресії. Визначено, що сучасна концепція повітряної операції має вплинути на розвиток воєнного мистецтва, організацію підготовки, подальше реформування і розвиток Збройних Сил України та дозволить якісно реформувати Повітряні Сили та прискорити вступ України до НАТО. Основою успішного проведення повітряної операції є завоювання переваги у повітрі. Втрата переваги у повітрі ставить під сумнів успішність операції сил оборони держави з відсічі збройної агресії. За умови, якщо авіація та ППО, інші сили і засоби угруповання об’єднаних сил (сил оборони) будуть здатні виконати свої завдання в повітряній оборонній операції – тобто в операції з боротьби за перевагу в повітрі з оборонними цілями, то і угруповання Сухопутних військ будуть мати мінімальні втрати, збережуть свої бойові спроможності та будуть здатні виконати завдання в оборонній (наступальній або контрнаступальній) операції, інших операціях Об’єднаних сил.

Publisher

Ivan Kozhedub Kharkiv National Air Force University KNAFU

Reference15 articles.

1. Дуэ Дж. Господство в воздухе / Дж. Дуэ. – М.: Воениздат НКО СССР, 1936. – 109 с.

2. Семенчиков В.И. К вопросу о развитии теории воздушных операцій / В.И. Семенчиков, Г.И. Брюховский // Военная мысль. – 1982. – № 4. – С. 15-24.

3. Андреев А.П. Воздушные операции на континентальном ТВД: монография / А.П. Андреев. – М.: Воениздат, 1984. – 251 с.

4. Жиров А.Ю. Основы применения объединений ВВС в совместных и самостоятельных операциях / А.Ю. Жиров. – Монино: ВВА, 1987. – 96 с.

5. Аналіз практики проведення операцій НАТО з підтримання миру і безпеки / Р.І. Тимошенко, Д.Л. Федянович, М.І. Шпура, Н.М. Андріянова // Збірник наукових праць Центру воєнно-стратегічних досліджень НУОУ ім. Івана Черняховського. – 2017. – № 3. – С. 18-22.

Cited by 2 articles. 订阅此论文施引文献 订阅此论文施引文献,注册后可以免费订阅5篇论文的施引文献,订阅后可以查看论文全部施引文献

同舟云学术

1.学者识别学者识别

2.学术分析学术分析

3.人才评估人才评估

"同舟云学术"是以全球学者为主线,采集、加工和组织学术论文而形成的新型学术文献查询和分析系统,可以对全球学者进行文献检索和人才价值评估。用户可以通过关注某些学科领域的顶尖人物而持续追踪该领域的学科进展和研究前沿。经过近期的数据扩容,当前同舟云学术共收录了国内外主流学术期刊6万余种,收集的期刊论文及会议论文总量共计约1.5亿篇,并以每天添加12000余篇中外论文的速度递增。我们也可以为用户提供个性化、定制化的学者数据。欢迎来电咨询!咨询电话:010-8811{复制后删除}0370

www.globalauthorid.com

TOP

Copyright © 2019-2024 北京同舟云网络信息技术有限公司
京公网安备11010802033243号  京ICP备18003416号-3