Непараметрична оцінка часу затримки широкосмугового сигналу в умовах впливу шуму з невідомим розподілом імовірності

Author:

Слободянюк В. В.ORCID

Abstract

У цій статті розглядається непараметрична оцінка часу затримки широкосмугового сигналу з кодовою (цифровою) маніпуляцією фази в умовах впливу адитивного шуму. Оцінка часу затримки виконувалась без використання попередньої інформації про щільності розподілу імовірностей шуму в спостереженні, припускалось лише, що шумова складова – це процес IID (Independent and Identically Distributed), тобто процес з незалежними та однаково розподіленими випадковими величинами. Оцінка часу затримки сигналу виконувалась з використанням цільової функції (ЦФ), яка, в свою чергу, використовує непараметричну BDS‑статистику нев'язок, які визначалися як різниця між спостереженням та моделлю очікуваного сигналу. ЦФ нев'язок для оцінки параметра часу затримки розраховувалась в апріорному інтервалі його можливих значень, мінімум ЦФ приймався за оцінку часу затримки сигналу. В роботі також проведено порівняльний аналіз запропонованого методу оцінки часу затримки і методу максимальної правдоподібності, який використовує взаємнокореляційну функцію (ВКФ) між спостереженнями та моделлю сигналу як достатню статистику. Досліджено властивості оцінки часу затримки в умовах адитивного шуму з різними щільностями розподілу імовірностей, зокрема з “важкими хвостами”. Виявлено, що у випадку шуму з гаусівським, рівномірним та логістичним розподілом в спостереженні сигналу середньоквадратична похибка (СКП) оцінки часу затримки, отримана за допомогою BDS-статистики, поступається СКП, отриманій за допомогою ВКФ, лише в умовах малих відношень сигнал/шум . Також показано, що у випадку, коли адитивний шум має розподіл Коші, запропонований метод демонструє значно меншу СКП, ніж оцінки, отримані за допомогою ВКФ. У випадку шуму з розподілом Коші пропонується обмежувати діапазон значень спостереження деяким порогом, що дозволяє усунути негативний вплив викидів та суттєво зменшити СКП оцінки часу затримки сигналу.

Publisher

Ivan Kozhedub Kharkiv National Air Force University KNAFU

Subject

General Medicine

Reference35 articles.

1. Шелухин О. И. Негауссовские случайные процессы в радиотехнике. Москва: Радио и связь, 1999. 287 с.

2. Артюшенко В. М., Воловач В. И., Будилов В. Н. Оценка влияния коррелированных негауссовских помех на точность измерения информационных параметров сигнала. Физика волновых процессов и радиотехнические системы. 2018. Т. 21. № 2. С. 30-38.

3. Артюшенко В. М., Воловач В. И., Иванов В. В. Статистические характеристики сигналов и помех радиотехнических устройств ближнего действия. Известия высших учебных заведений. 2014. Т. 57. № 7. С. 46-50.

4. Костенко П. Ю., Фалькович С. Я. Основи статистичної теорії інформаційно-вимірювальних радіотехнічних систем. Харків: ХНУПС, 2021. 612 с.

5. Фитасов Е. С., Пархачёв В. В., Односевцев В. А. К вопросу сверхрелеевского разрешения сигналов по азимуту в радиолокационных системах кругового обзора. Радиотехнические и телекоммуникационные системы. 2018. № 3(31). С. 33-38.

同舟云学术

1.学者识别学者识别

2.学术分析学术分析

3.人才评估人才评估

"同舟云学术"是以全球学者为主线,采集、加工和组织学术论文而形成的新型学术文献查询和分析系统,可以对全球学者进行文献检索和人才价值评估。用户可以通过关注某些学科领域的顶尖人物而持续追踪该领域的学科进展和研究前沿。经过近期的数据扩容,当前同舟云学术共收录了国内外主流学术期刊6万余种,收集的期刊论文及会议论文总量共计约1.5亿篇,并以每天添加12000余篇中外论文的速度递增。我们也可以为用户提供个性化、定制化的学者数据。欢迎来电咨询!咨询电话:010-8811{复制后删除}0370

www.globalauthorid.com

TOP

Copyright © 2019-2024 北京同舟云网络信息技术有限公司
京公网安备11010802033243号  京ICP备18003416号-3