Author:
Dankevych Vitalii,Dankevych Yevgen,Pyvovar Petro
Abstract
Мета. Метою статті є вивчення специфіки експорту та імпорту меду в умовах лібералізації світової торгівлі. Методологія / методика / підхід. Теоретико-методичною основою дослідження є діалектичний метод пізнання економічних процесів, фундаментальні положення сучасної економічної теорії, законодавчі акти України, наукові праці вітчизняних і зарубіжних учених щодо економіки аграрного ринку в цілому та ринку продукції бджільництва зокрема. Для досягнення поставленої мети й вирішення завдань у науковому дослідженні використовували різноманітні методи: абстрактно-логічний – під час вивчення теоретичних основ та формування висновків щодо розвитку ринку продукції бджільництва, статистичний – для дослідження динаміки розвитку світового та вітчизняного ринку продукції бджільництва, порівняльний – під час вивчення економічних явищ шляхом зіставлення фактичних даних за окремі роки, розрахунково-конструктивний, графічний – для наочного зображення тенденцій і змін економічних явищ, експертних оцінок – для вивчення впливу якісних факторів на функціонування ринку продукції бджільництва, кореляційно-регресійного аналізу та економічного моделювання – для створення моделі ринку меду й здійснення прогнозу щодо дальшого його розвитку. Результати. Розглянуто сучасний стан і тенденції розвитку кон’юнктури на світовому ринку меду. Визначено внутрішні та зовнішні фактори, що впливають на конкурентоспроможність вітчизняної продукції. Виокремлено основних гравців на світовому ринку меду. Визначено основні фактори, що впливають на обсяг експорту меду з України. Оригінальність / наукова новизна. Досліджено стан галузі бджільництва в контексті виробництва меду, наявності бджолиних колоній та їх продуктивності в різних організаційно-правових формах господарювання. Окреслено експортний потенціал галузі бджільництва України на світовому ринку. Практична цінність / значущість. Оцінено конкурентні позиції вітчизняної галузі бджільництва порівняно із основними країнами-конкурентами. Установлено частку українського меду в загальному експорті основних країн партнерів. Побудовано кореляційну карту факторів, що впливають на ефективність експорту вітчизняного меду.
Publisher
Institute of Eastern European Research and Consulting
Subject
Marketing,Agricultural and Biological Sciences (miscellaneous),Business, Management and Accounting (miscellaneous)
Reference66 articles.
1. Список використаних джерел
2. Данкевич Є., Данкевич В. Переваги і ризики надконцентрації агропромислового виробництва та земельних ресурсів: економічний, екологічний та соціальний аспект. Agricultural and Resource Economics: International Scientific E-Journal. 2016. Vol. 2. No. 3. С. 60–74. URL: www.are-journal.com.
3. Dankevych V. Y. The essence, tasks and functions of the farm land market. The advanced science journal. 2013. № 8. Pp. 12–16.
4. Песковский П. Методы измерения специализации международной торговли агропродовольственной продукцией. Методичні основи сучасного дослідження в аграрній економіці: матер. Міжнар. наук.-теорет. конф., Житомир 3-5 березня 2005 р. У 3-х ч. Житомир. держ. агроекол. ун-т, 2005. Ч.2. С. 7–11.
5. Данкевич В. Є. Митне регулювання експорту та імпорту сільськогосподарської продукції в умовах асоціації з ЄС. Глобальні та національні проблеми економіки. 2015. № 4. С. 57–60.
Cited by
4 articles.
订阅此论文施引文献
订阅此论文施引文献,注册后可以免费订阅5篇论文的施引文献,订阅后可以查看论文全部施引文献