Abstract
Анотація. Досліджується розвиток сучасної системи управління персоналом під впливом цифровізації, яка в останні роки прискорила темпи розвитку, це перш за все було викликано поширенням короновірусної інфекції, яка завдала загрози функціонуванню багатьох підприємств та економіки країни в цілому. Цифрові зміни, що відбуваються в економіці, відкривають можливість модернізації технології роботи з працівниками, що може значно підвищити ефективність роботи компанії. Нині підприємства почали впроваджувати у свою діяльність цифрові технології, які спрощують і підвищують ефективність управління персоналом. Зазначено, що на сучасному етапі розвитку управлінням персоналу для працівників створюються умови, які підвищують мобільність в ухваленні рішень, наприклад для того, щоб керівник проєкту відслідковував його виконання, йому не обов’язково перебувати на підприємстві, він зможе через програмне забезпечення подивитися показники КРІ кожного співробітника. Підвищення кваліфікації робітників також набуває нових можливостей, за рахунок створення курсів, лекцій та семінарів, які можуть проходити підлеглі в будь-який час. Слід відзначити, що також на цьому етапі можна проводити збори керівництва в комфортний для кожного час. Для цифровізації управління персоналом характерні такі принципи: гнучкий підхід до розвитку співробітників; систематична відповідність цілям підприємства; інтеграція менеджменту та власників бізнесу в загальну систему управління; розширена мотивація; персонал розглядається як інвестиція, яку потрібно розвивати; використання потенціалу під час працевлаштування; переважання робочих груп і проєктних груп над традиційними структурними підрозділами; проактивна функція інновацій; стимулювання змін. Постійно зростаюча кількість мережевих команд і співробітників за короткостроковими контрактами у світі дозволяє багатьом галузям швидко впроваджувати бізнес-процеси на основі HR-трансформації. Було досліджено досвід міжнародних компаній у контексті цифровізації управління персоналом та визначено показники, які демонструють ефективність упровадження новітніх технологій.
Ключові слова: діджиталізація, персонал, підприємство, технології, процеси, відповідальність.
Формул: 0; рис.: 2; табл.: 1; бібл.: 13.
Reference15 articles.
1. Bei, H. V., & Sereda, H. V. (2019). Transformatsiia HR-tekhnolohii pid vplyvom tsyfrovizatsii biznes-protsesiv [Transformation of HR-technologies under the influence of digitalization of business processes]. Ekonomika i organizatsiya upravlinnya — Economics and organization of management, 2 (34), 93—101. Retrieved February 2, 2022, from http://nbuv.gov.ua/UJRN/eiou_2019_2_12 [in Ukrainian].
2. Baluieva, O. V., & Snopenko, H. V. (2020). Transformatsiia funktsii upravlinnia personalom: suchasni trendy [Transformation of the function of personnel management: modern trends]. Efektyvna ekonomika — Efficient economy, 12. Retrieved February 2, 2022, from http://www.economy.nayka.com.ua/?op=1&z=8441. https://doi.org/10.32702/2307-2105-2020.12.10 [in Ukrainian].
3. Nagibina, N. I., & Shchukina, A. A. (2017). HR-digital: cifrovye tekhnologii v upravlenii chelovecheskimi resursami
4. [HR-digital: digital technologies in human resource management. Naukovedenie — Science of Science,
5. (1). Retrieved February 2, 2022, from http://naukovedenie.ru/PDF/24EVN117.pdf [in Russian].
Cited by
2 articles.
订阅此论文施引文献
订阅此论文施引文献,注册后可以免费订阅5篇论文的施引文献,订阅后可以查看论文全部施引文献