Abstract
Анотація. Запропоновано авторський погляд на національні стандарти бухгалтерського обліку та звітності в контексті цифровізації економіки. Розглянуто ключові тенденції цифровізації та її вплив на бухгалтерський облік як у світі, так і в Україні.
Висвітлено провідні технології, які з’явилися в результаті тенденції цифровізації та їхній вплив на бухгалтерський облік і звітність. Наведено приклади передового досвіду з розвинених країн щодо застосування нових технологій у контексті бухгалтерського обліку та звітності. Особливу увагу приділено обліку криптоактивів. Представлено особливості обліку та звітності залежно від характеру окремих видів криптоактивів. Узагальнено найкращі галузеві практики і позиції провідних аудиторських компаній щодо обліку та звітності криптоактивів. Наведено приклади законодавчої практики розвинених країн щодо обліку, звітності та оподаткування криптоактивів.
Проведено огляд законів і нормативних актів щодо криптоактивів в Україні. Висвітлено відповідні стандарти бухгалтерського обліку, які можна було б застосувати при розгляді різних аспектів криптоактивів. Визначено, що застосування ефективної нормативно-правової бази та рекомендацій є ключовою проблемою в контексті обліку і звітності криптоактивів. Наведено перелік запитань для дослідника або практика в контексті визначення підходу до обліку та звітності криптоактивів. Наведено приклад обліку токена відповідно до наявних в Україні стандартів бухгалтерського обліку. Узагальнено найкращі практики зовнішнього аудиту криптоактивів у рамках аудиту фінансової звітності компаній.
Окреслено потенційні зони ризику зовнішнього аудиту в контексті криптоактивів. Представлено авторське бачення потенційних напрямів еволюції національних стандартів бухгалтерського обліку в контексті цифровізації економіки.
Ключові слова: національні стандарти бухгалтерського обліку, цифровізація, блокчейн, криптоактиви, токен.
Формул: 0; рис.: 0; табл.: 1; бібл.: 15.
Reference15 articles.
1. Mancini, D., Lamboglia, R., Castellano, N. G., & Corsi, K. (2017). Trends of Digital Innovation Applied to Accounting Information and Management Control Systems. In Lecture Notes in Information Systems and Organisation (pp. 1—19). Springer International Publishing. https://doi.org/10.1007/978-3-319-49538-5_1.
2. Al-Htaybat K., A.-A. L. (n. d.). Big Data and corporate reporting: impacts and paradoxes. Accounting, Auditing and Accountability Journal, 30 (4), 850—873.
3. Tekbas, I. (2018, September 15). The Profession of the digital age: Accounting Engineering. Retrieved from https://www.ifac.org/knowledge-gateway/preparing-future-ready-professionals/discussion/profession-digital-age-accounting-engineering.
4. KPMG. (2020, October 5). Business Executives’ View in Ukraine 2020. Special Edition: COVID-19. Retrieved from https://home.kpmg/ua/uk/home/media/press-releases/2020/10/pohlyad-kerivnykiv-biznesu-v-ukrayini.html.
5. Smith, S. (n.d.). Digitization and Financial Reporting — How Technology Innovation May Drive the Shift toward Continuous Accounting. Accounting and Finance Research, 7 (3), 240—250.
Cited by
2 articles.
订阅此论文施引文献
订阅此论文施引文献,注册后可以免费订阅5篇论文的施引文献,订阅后可以查看论文全部施引文献