Abstract
Стаття присвячена особливостям розвитку ринку фінансових інновацій, оскільки цифровізація економіки суттєво вплинула на вектори формування фінансових технологій та нових інноваційних фінансових продуктів, а також сприяла їхній трансформації. Метою цього дослідження є вивчення ринку фінансових інновацій, виявлення загроз для розвитку цього ринку, а також формування напрямів подальшого розвитку. У ході дослідження було встановлено, що традиційні підходи до надання фінансових послуг не відповідають зростаючому попиту й очікуванням клієнтів, вимогам високої ефективності та прибутковості. У цій роботі ФінТех-компанії та ФінТех-послуги визначено як новітній інструмент на ринку фінансових інновацій, що відповідає сучасним вимогам розвитку національних економік. Визначено основні принципи запровадження фінансових інновацій, зокрема: доступність, точка зростання , адресність, різноманітність медіа, відкритість та співпраця, стандартизація, довіра та безпека. Розкрито роль ФінТех-компаній та ФінТех-технологій у модернізації ринку фінансових послуг; досліджено сучасні світові тенденції розвитку сфери ФінТех, а також перспективи їх використання. Доведено, що стрімкий розвиток ринку фінансових технологій наприкінці 2021 р. швидко трансформувався в побоювання з приводу потенційної рецесії в першому півріччі 2022 р., оскільки невизначеність, пов’язана з повномасштабним військовим уторгненням Росії в Україну, поточними проблемами в ланцюжку поставок, зростанням інфляції та процентних ставок, зробили негативний відбиток і на державних рівнях, і на приватних компаніях.Визначено переваги та загрози для банківського бізнесу, які зумовлені поширенням цифровізації економіки та впливають на появу нових фінансових інновацій. Зроблено висновок, що сучасний етап цифровізації економіки визначив тренди та напрями розвитку ринку фінансових послуг та банківського сектора зокрема.
Reference35 articles.
1. Naumenkova, S., & Mishchenko, S. (2020). Tsyfrova finansova inklyuziya: mozhlyvosti ta obmezhennya dlya Ukrayiny. [Digital financial inclusion: opportunities and limitations for Ukraine]. Naukovyy visnyk Odesʹkoho natsionalʹnoho ekonomichnoho universytetu – Scientific Bulletin of Odessa National Economic University, 1-2 (274-275), 133-149. DOI: https://doi.org/10.32680 / 2409-9260-2020-1-2-274-275-133-149. [in Ukrainian].
2. The Concept of a “Digital Economy” (2010). Retrieved from: http://odec.org.uk/
3. theconcept-of-a-digital-economy.
4. A Digital Agenda for Europe (2020). Communication from the Commission to the European Parliament, the Council, The European Economic and Social Committee and the Committee of the Regions. Retrieved from: https://eur-lex.europa.eu/legal-content/EN/TXT/PDF/?uri=CELEX:52010DC0245&from=en.
5. A stronger Digital Europe: Our Call to Action towards 2025 (2019). Retrieved from https://www.digitaleurope.org/wp/wp-content/uploads/2019/02/DIGITALEUROPE
Cited by
1 articles.
订阅此论文施引文献
订阅此论文施引文献,注册后可以免费订阅5篇论文的施引文献,订阅后可以查看论文全部施引文献
1. Розвиток цифрових фінансових технологій у банківській сфері;Проблеми сучасних трансформацій. Серія: економіка та управління;2023-03-31