ДОСВІД І ПЕРСПЕКТИВИ ЗАСТОСУВАННЯ СУЧАСНОГО ТРЕНАЖЕРНОГО ОБЛАДНАННЯ У НАВЧАЛЬНО-ТРЕНУВАЛЬНИХ ЦЕНТРАХ МОРСЬКОГО ПРОФІЛЮ

Author:

Герганов Леонід ДмитровичORCID,Ягупов Василь ВасильовичORCID

Abstract

Проаналізовано та узагальнено досвід використання сучасних тренажерних устаткувань у комплексі з інформаційно-комунікаційними технологіями (ІКТ) для формування інформаційно-освітнього професійного середовища у навчально-тренувальних центрах (НТЦ) морського профілю та визначено перспективи його розвитку в системі морської освіти. З’ясовано, що це безпосередньо пов’язано з проектуванням і впровадженням в їх освітню діяльність нових типів тренажерних устаткувань у комплексі з ІКТ, якими обладнані сучасні суднові системи управління та експлуатації морського транспорту. З’ясовано, що професійна підготовка майбутніх моряків із їх використанням ІКТ суттєво впливає на підвищення безпеки судноводіння, зменшення ризику виникнення небезпечних та аварійних ситуацій на морі. Проте ефективність їх використання в освітньому процесі НТЦ повністю залежить від здатності рядового та командного складу успішно опановувати та застосовувати найсучасніші досягнення інформаційного суспільства для реалізації посадових обов’язків на судні. Для цього слід в їх професійній підготовці враховувати як основні досягнення традиційної педагогічної системи і водночас запропонувати нові методологічні підходи та дидактичні основи формування їх професійної компетентності з використанням сучасних ІКТ. З цією метою запропоновано впровадження сучасних ІКТ у цих центрах і розвиток їх інформаційно-освітнього професійного середовища, яке надає можливість контекстно використовувати тренажерне устаткування для створення віртуальної реальності професійної діяльності моряків. З цією метою обґрунтовано педагогічні основи використання сучасних тренажерних устаткувань у комплексі з ІКТ. Проаналізовано сучасні наукові напрацювання у сфері експлуатації морських суден, які пройшли випробування або плануються до впровадження у сферу морського транспорту в інших державах і будуть використані при розробленні сучасних тренажерних устаткувань. Особливу увагу приділено підготовці моряків до роботи у багатонаціональних екіпажах і рекомендовано освітній процес будувати з випередженням, шляхом використання іноземної мови при формуванні практичних навичок і вмінь на тренажерних устаткуваннях у комплексі з ІКТ для зменшення небезпеки катастрофічного розвитку аварійних подій у сфері підвищеного ризику на морі.

Publisher

Institute of Information Technologies and Learning Tools of NAES of Ukraine

Subject

Cell Biology,Developmental Biology,Embryology,Anatomy

Reference57 articles.

1. Морська доктрина України на період до 2035 року. Постанова Кабінету Міністрів України від 07 жовтня 2012 року №1307. [Електронний ресурс]. Доступно: http://www.mtu.gov.ua/uk/resolution_kmu/print/15623.html. Дата звернення: Вересень 10, 2019.

2. S. Hall, R. Takahashi, «Augmented and virtual reality: the promise and peril of immersive technologies», World Economic Forum. 2 September, 2017. [Електронний ресурс]. Доступно: https: //www. Weforum.org/agenda/2017/09/augmented-and virtual-reality-will-change-how-we-create-and-consume-and-bring-new-riskhttps://www.linkedin.com/pulse/how-ai-driving-digital-transformation-narasimhan-s-raghavan. Дата звернення: Серпень 10, 2019.

3. Narasimhan S. Raghavan, «How AI is driving Digital Transformation». 2018. [Електронний ресурс]. Доступно: https://www.linkedin.com/pulse/how-ai-driving-digital-transformation-narasimhan-s-raghavan. Дата звернення: Серпень 14, 2019.

4. M. Purdy, P. Daugherty, «How AI boosts industry profits and innovation – 2017». [Online]. Available: https://www.accenture.com/_acnmedia/PDF-84/Accenture-AI-Industry-Growth-Full-Report.pdf. Дата звернення: Серпень 14, 2019.

5. D. Ting, H. Haiping, L. Yang, W. Ruchuan, and P. Xinxing, «Research on Migration Strategy of Nobile Agent in Wireless Sensor», Network International Journal of Distributed Sensor Networks, 2013, Article ID 642986, 13 pages. [Електронний ресурс]. Доступно: http://dx.doi.org/10.1155/2013/642986. https://www.researchgate.net/publication/275461183_Research_on_Migration_Strategy_of_Mobile_Agent_in_Wireless_Sensor_Networks/fulltext/56790eb908ae502c99d6dd09/Research-on-Migration-Strategy-of-Mobile-Agent-in-Wireless-Sensor-Networks.pdf. Дата звернення: Серпень 14, 2019.

Cited by 1 articles. 订阅此论文施引文献 订阅此论文施引文献,注册后可以免费订阅5篇论文的施引文献,订阅后可以查看论文全部施引文献

同舟云学术

1.学者识别学者识别

2.学术分析学术分析

3.人才评估人才评估

"同舟云学术"是以全球学者为主线,采集、加工和组织学术论文而形成的新型学术文献查询和分析系统,可以对全球学者进行文献检索和人才价值评估。用户可以通过关注某些学科领域的顶尖人物而持续追踪该领域的学科进展和研究前沿。经过近期的数据扩容,当前同舟云学术共收录了国内外主流学术期刊6万余种,收集的期刊论文及会议论文总量共计约1.5亿篇,并以每天添加12000余篇中外论文的速度递增。我们也可以为用户提供个性化、定制化的学者数据。欢迎来电咨询!咨询电话:010-8811{复制后删除}0370

www.globalauthorid.com

TOP

Copyright © 2019-2024 北京同舟云网络信息技术有限公司
京公网安备11010802033243号  京ICP备18003416号-3