Author:
Badinszky Péter,Kulcsár László
Abstract
Az e-business-adaptációval foglalkozó tanulmányukban olyan vezetői magatartások, attitűdök elemzésével foglalkoznak, illetve azoknak a tényezőknek feltárására tesznek kísérletet a szerzők, melyek meghatározó szerepet játszhatnak az e-business-technológiák vállalati alkalmazásában. Vizsgálódásuk középpontjában a vállalkozások e-business-tevékenységei, elektronikus üzletvitele, döntéshozóinak új technológiával kapcsolatos magatartása, valamint a sikeresen alkalmazható e-kereskedelmi alkalmazások állnak. Az eredmények alapján elmondhatják, hogy az e-business-innováció adaptációja a felmérésben részt vevő vezetők személyes kapcsolati hálójában, valamint a vállalatok közötti projekt-együttműködésekben valósul meg jelentősebb mértékben. Az e-businessáttörésének legfőbb akadályait a nem kellően felkészült vállalatvezetésben és az internet elterjedésének alacsony szintjében látják, melyet tovább erősít a rövid távú szemlélet, az on-line tranzakciós bizalom hiánya. A kutatás eredményei igazolták, hogy az e-business-fejlesztések releváns tudást igényelnek, és annak alkalmazása a menedzsment e-business-attitűdjének, s csak kisebb részben technológiai tényezőknek az eredménye.
Publisher
Corvinus University of Budapest
Reference62 articles.
1. Bell, D. (2001 [1976]): Az információs társadalom társas keretrendszere, Információs Társadalom, 1 (1).
2. Bőgel Gy. (2000): Verseny az elektronikus üzletben, Műszaki Könyvkiadó. Budapest, 190–191. p.
3. Bughin, J. – Jacques, J.M. (1994): Managerial efficiency and the Schumpeterian link between size, market structure and innovation revisited, Research Policy (23:6), 653–659. p.
4. Burt, R.S. (2000): The Network Structure of Social Capital. Research in Organizational Behavior Vol. 22.
5. Changa, K. – Jacksona, J. – Grover, V. (2002): E-commerce and corporate strategy: an executive perspective, Information and Management (40), 663–675. p.
Cited by
1 articles.
订阅此论文施引文献
订阅此论文施引文献,注册后可以免费订阅5篇论文的施引文献,订阅后可以查看论文全部施引文献