Abstract
Cél: 2021-ben, az NKE RTK Idegennyelvi és Szaknyelvi Lektorátus elnyerte a Kreatív Tanulási Program által kezdeményezett Innovatív Tanszék I. helyezését. A tanulmány a sikeres pályázat útját mutatja be, nevezetesen egy több éven átívelő munkafolyamat stációit. A munkafolyamat megosztása hasznos lehet más intézmények számára a tekintetben, hogy hogyan lehet innovatívabb,önképzőbb és folyton megújuló az adott intézmény. Axiómaként elmondható, hogy workshopok, pályázatok, együttműködés, kutatások, tudományszervezés, tananyagfejlesztés, mentorálás és nemzetköziesítés nélkül nem lehet megújulni.Módszertan: A pályázatban két kutatást is érintettünk, nevezetesen A BTT I. helyezett pályázatát, valamint a Katasztrófavédelmi Tudományos Tanács III. helyezett pályázatát. Az első kutatásban az internetes platformokkal támogatott oktatás hasznosságát és a digitális kompetencia érvényesülését vizsgáltuk. A második hibrid kutatással azt vizsgáltuk, hogy hogyan élték meg a hallgatókés az oktatók az online oktatását a karon.Megállapítások: A Computer-Assisted és a Mobile Assisted Language Learning elvét alkalmazva, számítógépes és mobil applikációkat is bevezettünk, mely során a hallgatók versenyszelleme, kimagasló motiváltsága, az élménypedagógia és a konstruktív tanulási környezet is megtapasztalható. Igazodni kell továbbá a szakmai kompetenciák és a munkaerőpiac elvárásaihoz is célnyelven (kihallgatás, járműellenőrzés), valamint szakirányú leágazásokban gondolkodni.Érték: Az eredményeket tekintve, a tanulmány összefoglalja mindazon ismérvek tárházát, mely alapján egy tanszék tevékenysége és megítélése innovatív lehet. A pozitív eredményekkel példaértékű mintát prezentálunk, ami igény szerint követendő példa lehet más intézmény számára is.
Reference42 articles.
1. Barnucz N. & Uricska E. (2021). Kiterjesztett valóság és közösségi oldalak alkalmazása a nyelvoktatásban különös tekintettel a rendészeti szaknyelvre. Rendvédelem, 10(2), 4–48. https://doi.org/10.1556/2063.29.2020.4.9
2. Barnucz N. & Uricska E. (2022). The 21st century online-offline teaching and learning METmodel. Presentation in Krakow.
3. Barnucz N. (2019). IKT-eszközökkel Támogatott (Rendészeti) Nyelvoktatás. Magyar Rendészet, 19(4), 15–31. https://doi.org/10.32577/mr.2019.4.1
4. Barnucz N. & Uricska E. (2020). Innovatív nyelvtanulási módszerek és módszertan a rendészeti szaknyelvi képzés vizsgálatában. Előtanulmány egy vizsgálathoz. Új Pedagógiai Szemle, 70(9-10), 53–63.
5. Barnucz, N., Dominek, D. L., Uricska, E., Czékmán, B. & Bujdosóné Dani, E. (2022). Applying Artificial Intelligence in English for Law Enforcement in the Digital Age. 9th International Communication Days. Communication Studies in the Digital Age conference.