Abstract
Вступ. Основною метою міжнародного економічного співробітництва у досягненні цілей сталого розвитку є вирішення глобальних проблем щодо подолання бідності, збереження планети та економічний розвиток в цілому.Проблематика. Додаткових досліджень потребує оцінка досягнень та окреслення можливостей України у реалізації цілей сталого розвитку як інноваційного підходу до її повоєнного відновлення, що є актуальним для залучення імпакт-інвестицій як інноваційного інструменту інвестування.Мета. Оцінка досягнень та окреслення можливостей України у реалізації економічних, соціальних і екологічних цілей сталого розвитку в умовах повоєнного відновлення.Матеріали й методи. В основу дослідження покладено концепцію сталого розвитку. Для вивчення сучасного стану досягнення сталого розвитку Україною та окреслення повоєнних перспектив використано емпіричні (спостереження, опис) та теоретичні (аналіз, синтез, абстрагування, узагальнення, індукція, дедукція, пояснення) методи наукового дослідження.Результати. Аналіз соціальних та екологічних цілей сталого розвитку в Україні свідчить про позитивну динаміку до 2022 року та ілюструє високий потенціал у досягненні цілей сталого розвитку. З 2022 року ситуація у всіх складових сталого розвитку є кризовою. Через війну стрімко зросла міграція населення та рівень безробіття, зросла смертність і скоротилася народжуваність, знизилися економічні показники розвитку країни. Найгірша ситуація в Україниу реалізації екологічних цілей.Висновки. Для повоєнного відновлення необхідним є створення умов для залучення інвестицій, більша частина яких має бути імпакт-інвестиціями. Для цього необхідно врегулювати на законодавчому рівні імпакт-інвестування, сприяти розкриттю у звітності підприємств інформації про їхню соціальну та екологічну діяльність, а також формувати посередницькі платформи для інвесторів, які бажають здійснювати капіталовкладення у сталий розвиток.
Publisher
National Academy of Sciences of Ukraine (Co. LTD Ukrinformnauka) (Publications)
Reference37 articles.
1. Global Innovation Index 2022. Global Innovation Index. URL: https://www.wipo.int/edocs/pubdocs/en/wipo-pub2000-2022-section4-en-cluster-ranking-global-innovation-index-2022-15th-edition.pdf (Last accessed: 12.07.2023).
2. SDG Indicators Global indicator framework for the Sustainable Development Goals and targets of the 2030 Agenda for Sustainable Development. URL: https://unstats.un.org/sdgs/indicators/indicators-list/ (Last accessed: 20.07.2023).
3. Daly, G. (2002). Beyond growth. Economic theory of sustainable development. Kyiv.
4. Scientifi c report "Future challenges for the industrial development of Ukraine". (2022); National Academy of Sciences of Ukraine, State University of Economics and forecast. National Academy of Sciences of Ukraine. Kyiv.
5. Zhuk, V., Zamula, I., Liudvenko, D., Popko, Ye. (2020). Development of non-fi nancial reporting of agricultural enterprises of Ukraine. Agricultural and Resource Economics, 6(4), 76-89. https://doi.org/10.51599/are.2020.06.04.05