СОЦІАЛЬНИЙ КАПІТАЛ БІЗНЕСУ: МЕТА, ФОРМУВАННЯ І СТРАТЕГІЇ РЕАЛІЗАЦІЇ

Author:

ОНИЩЕНКО ВолодимирORCID

Abstract

Доведено визначальну роль соціального капіталу в післявоєнній відбудові України.  Соціальний капітал розглянуто як категорію економічної теорії, а його цілі, умови і стратегію відтворення – як категорію капіталу на рівні бізнес-структури. Показано, що для відбудови України необхідно активно відтворювати соціальний капітал держави, і в першу чергу – на рівні бізнес-структур; головним продуктом соціального капіталу є довіра, яка сприяє підвищенню ефективності економічного суб’єкта через формування до нього довіри ринку; умовами формування довіри є свобода і справедливість, які повинні панувати у соціально-економічних відносинах суспільства. Доведено, що соціальний капітал слід розглядати в контексті економічної теорії і практики як інвестиції у відтворення соціальних ресурсів суспільства на всіх його рівнях для підвищення ефективності економіки і, відповідно, рівня життя населення. Показано, що йому притаманні складові, які визначають капітал у його класичному розумінні. Результатом реалізації соціального капіталу є підвищення ефективності економіки, яке є наслідком зростання довіри ринку до бізнесу, в тому числі й ринку робочої сили. Визначено, що у формуванні соціального капіталу бізнес-структури велике значення мають сучасні маркетингові технології, які формують ринкову довіру до неї, і соціальний менеджмент, який сприяє формуванню її внутрішнього соціального капіталу. Відтворення соціального капіталу в Україні на рівні бізнесу, держави та її соціальних утворень не є прийнятним, про що говорить незадовільне становище України в багатьох світових рейтингах, які відображають рівень соціального капіталу.

Publisher

National Academy of Sciences of Ukraine (Co. LTD Ukrinformnauka) (Publications)

Reference15 articles.

1. Thatcher, M. (2002). Statecraft. Strategies for a Changing World. Harper Collins Publishers. 503 р.

2. Socialization and social quality as instruments of the state policy of socio-economic development;Heyets;Economy of Ukraine,2020

3. Shapovalova, T. (2016). Social capital: theoretical foundations and transformation strategies. Severodonetsk. 360 p. URL: https://core.ac.uk/reader/84593490 [in Ukrainian].

4. Bandur, S., Bohush, L., Zaiats, T. et al. (2010). Social capital of Ukraine: theoretical and methodological foundations of formation. Kyiv. 210 p. [in Ukrainian].

5. Burkynskyi, B., Horyachuk, V. (2013). Social capital: essence, sources and structure, evaluation. Economy of Ukraine. 56. 1 (614). 67-81. URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/EkUk_2013_1_8 [in Ukrainian].

同舟云学术

1.学者识别学者识别

2.学术分析学术分析

3.人才评估人才评估

"同舟云学术"是以全球学者为主线,采集、加工和组织学术论文而形成的新型学术文献查询和分析系统,可以对全球学者进行文献检索和人才价值评估。用户可以通过关注某些学科领域的顶尖人物而持续追踪该领域的学科进展和研究前沿。经过近期的数据扩容,当前同舟云学术共收录了国内外主流学术期刊6万余种,收集的期刊论文及会议论文总量共计约1.5亿篇,并以每天添加12000余篇中外论文的速度递增。我们也可以为用户提供个性化、定制化的学者数据。欢迎来电咨询!咨询电话:010-8811{复制后删除}0370

www.globalauthorid.com

TOP

Copyright © 2019-2024 北京同舟云网络信息技术有限公司
京公网安备11010802033243号  京ICP备18003416号-3