СИСТЕМА ПСИХОТЕРАПЕВТИЧНОЇ КОРЕКЦІЇ СТАНІВ ПСИХІЧНОГО ВИСНАЖЕННЯ У СТУДЕНТІВ 1-3 КУРСІВ ВИЩОГО НАВЧАЛЬНОГО МЕДИЧНОГО ЗАКЛАДУ

Author:

Єфіменко Сергій Олегович

Abstract

Мета дослідження. На підґрунті проведеного клініко-анамнестичного, психодіагностичного та клініко-психопатологічного дослідження явища психічного виснаження розробити та перевірити ефективність системи психотерапевтичної корекції зазначених станів у студентів 1-3 курсів вищого навчального медичного закладу. Матеріали та методи. Із дотриманням принципів біоетики та за умов наявності добровільної інформованої згоди у сесійний період було обстежено 770 студентів Запорізького державного медичного університету (Запоріжжя, Україна), що навчались на різних курсах та факультетах закладу. Серед сформованого контингенту попередньо було виявлено студентів, що мають ознаки психічного виснаження: їх частка серед учнів першого року навчання склала 44 (47,8%) студенти, другого – 48 (49,5%) студентів, третього – 75 (64,7%) студентів. Результати та їх обговорення. Розроблено систему психотерапевтичної корекції станів психічного виснаження у студентів 1-3 курсів вищого навчального медичного закладу, що базується на принципах екзистенціальної психотерапії та передбачає підбір конгруентних методів психотерапевтичного впливу в залежності від типу виявленого варіанту стану психічного виснаження. Було доведено, що розроблена система має високий рівень ефективності: студенти, що отримували відповідний психотерапевтичний супровід, демонстрували нижчі показники емоційного виснаження, деперсоналізації, були менш схильні до редукції особистих досягнень, набагато краще оцінювали своє самопочуття, мали вищий рівень активності та настрою у порівнянні зі студентами, що такий супровід не отримували. Висновки. Розроблено ефективну систему психотерапевтичної корекції станів психічного виснаження у студентів 1-3 курсів вищого навчального медичного закладу, що базується на засадах екзистенціальної психотерапії та є елементом багаторівневого комплексу заходів психологічного супроводу студентської молоді, що потребує подальшого удосконалення шляхом налагодження супутніх компонентів організаційного та педагогічного впливу з метою подолання та попередження формування стійких станів дезадаптації.

Publisher

Publishing house Uston Ltd

Subject

Energy Engineering and Power Technology,Fuel Technology

Reference8 articles.

1. Бабатіна С. І. Особливості сприйняття та переживання часу у студентів на етапі адаптації та дентифікації. Наука і освіта. 2013. №7. С. 120-125.

2. Головская И.Г., Далакова А.С. Возникновение синдрома выгорания на ранних этапах профессионального становления личности. Наука і освіта. 2013. №7. С. 224 – 229.

3. Иващенко В. В., Иващенко А. В. Синдром эмоционального выгорания у студентов медицинского вуза на клинической кафедре (о вероятности возникновения и мерах профилактики). Вісник ВДНЗУ «Українська медична стоматологічна академія». 2013. Т. 13, Вип. 1 (41). С. 269–299.

4. Грицук О.В. Емоційні стани студентів як метакогнітивне утворення. Наука і освіта. 2014. №6. С. 30-34

5. Чугунов В.В. Норма в психиатрическом измерении: монография. Львов: Магнолия-2006, 2021. 632 с.

同舟云学术

1.学者识别学者识别

2.学术分析学术分析

3.人才评估人才评估

"同舟云学术"是以全球学者为主线,采集、加工和组织学术论文而形成的新型学术文献查询和分析系统,可以对全球学者进行文献检索和人才价值评估。用户可以通过关注某些学科领域的顶尖人物而持续追踪该领域的学科进展和研究前沿。经过近期的数据扩容,当前同舟云学术共收录了国内外主流学术期刊6万余种,收集的期刊论文及会议论文总量共计约1.5亿篇,并以每天添加12000余篇中外论文的速度递增。我们也可以为用户提供个性化、定制化的学者数据。欢迎来电咨询!咨询电话:010-8811{复制后删除}0370

www.globalauthorid.com

TOP

Copyright © 2019-2024 北京同舟云网络信息技术有限公司
京公网安备11010802033243号  京ICP备18003416号-3