ШТУЧНИЙ ІНТЕЛЕКТ: ПЕРСПЕКТИВИ ТА ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ

Author:

Пчелянський Д. П.,Воінова С. А.ORCID

Abstract

У статті подано основні дослідження в галузі штучного інтелекту як науки, що займається створенням автоматизованих інтелектуальних систем. Досліджено технологічні аспекти створення систем штучного інтелекту, розкрито різні підходи до їх конструювання. Показано місце експертних систем і нейромережевих технологій у цьому процесі. У статті розкрито сутність та уявлення про штучний інтелект, який постійно змінюється, трансформується бачення шляхів його розвитку, підходи до вивчення та функціонування в цілому. Найбільш перспективними напрямками в пізнанні штучного інтелекту, є нейронні мережі, еволюційні обчислення, експертні системи. Нейронні мережі здатні вирішувати такі прикладні задачі, як: фінансове прогнозування, контроль за діяльністю мереж, шифрування даних, діагностика систем. Розробка інтелектуальних експертних систем і нейронних мереж - це лише перші кроки на шляху до створення сильного штучного інтелекту. В межах цього змінюються вимоги до сучасних інформаційних інтелектуальних систем. У статті подано загальну картину розвитку різних напрямків штучного інтелекту шляхом аналізу європейських і американських конференцій по штучному інтелекту за останні кілька років. Проаналізовано та надано статистичну інформацію за даними Німецької дослідницької компанії IPlytics про компанії, які лідирують в галузі штучного інтелекту.  В статті наведено інформацію про стан розвитку штучного інтелекту в Україні.

Publisher

Odessa National Academy of Food Technologies

Reference11 articles.

1. [1] Anisimov, A. V. Prirodomovna informatyka / A. V. Anisimov // Stan ta perspektyvy rozvytku informatyky v Ukrayini. - K .: Naukova dumka, 2010, p. 541-547.

2. [2] Vintsyuk, T. K. Analiz, rozpiznavannya i interpretatsiya movnykh syhnaliv / T. K. Vintsyuk. - K .: Naukova dumka. P. 264, 1987.

3. [3] Vintsyuk, T. K. Avtomatychne rozpiznavannya, rozuminnya ta syntez movlennyevykh sihnaliv / T. K.Vintsyuk // Stan ta perspektyvy rozvytku informatyky v Ukrayini. - K .: Naukova dumka. P. 529-541, 2010.

4. [4] Harrison, H. Vybir po Tyurynhu / H. Harrison. P. 308, 2008.

5. [5] Zhurnal «Informatsiyni tekhnolohiyi. Analitychni materialy ». - 2008. - № 8. - S. 21-26.

Cited by 5 articles. 订阅此论文施引文献 订阅此论文施引文献,注册后可以免费订阅5篇论文的施引文献,订阅后可以查看论文全部施引文献

同舟云学术

1.学者识别学者识别

2.学术分析学术分析

3.人才评估人才评估

"同舟云学术"是以全球学者为主线,采集、加工和组织学术论文而形成的新型学术文献查询和分析系统,可以对全球学者进行文献检索和人才价值评估。用户可以通过关注某些学科领域的顶尖人物而持续追踪该领域的学科进展和研究前沿。经过近期的数据扩容,当前同舟云学术共收录了国内外主流学术期刊6万余种,收集的期刊论文及会议论文总量共计约1.5亿篇,并以每天添加12000余篇中外论文的速度递增。我们也可以为用户提供个性化、定制化的学者数据。欢迎来电咨询!咨询电话:010-8811{复制后删除}0370

www.globalauthorid.com

TOP

Copyright © 2019-2024 北京同舟云网络信息技术有限公司
京公网安备11010802033243号  京ICP备18003416号-3