Author:
Грабова Тетяна Леонідівна,Шматок О.,Сильнягіна Ніна
Abstract
В роботі досліджено вплив комплексу гідродинамічних ефектів, які реалізуються у роторно-пульсаційних апаратах дисково-циліндричного типу, на реологічні, структурні та текстурні характеристики дисперсних систем зі структурами складного коагуляційного і конденсаційно-коагуляційного типу. Досліджувані системи мають міцну високорозвинену структуру з аномальною реологічною поведінкою, яка полягає в співіснуванні різних режимів течії в досліджуваному діапазоні швидкостей зсуву. Виявлено, що системи з коагуляційною структурою здатні до повного тиксотропного відновлення після зняття навантаження, а системи зі змішаною структурою - тільки частково. Останні є чутливими до зсувних деформацій, вплив яких різко зростає в процесі структуроутворення і призводять до втрати плинності системи, що ускладнює технологію отримання таких систем. Виявлено, що при гідродинамічній обробці, з одного боку зростає дисперсність, а з іншого - відбуваються текстурні перебудови, що призводить до зміни функціональних властивостей, в тому числі адсорбційної здатності.
Часові і просторові фактори впливу на систему залежать від конструктивних особливостей апаратів та повинні бути узгоджені з фізичними і фізико-хімічними властивостями компонентів системи. Для отримання структурованих дисперсних систем було запропоновано проточні апарати з двома роторно-статорними парами у вертикальному виконанні і з трьома парами в горизонтальному виконанні, які можуть бути задіяні як в одному циркуляційному контурі, так і працювати в автономних режимах. За результатами досліджень запропоновано технологічне оболаднання для отримання структурно однорідних функціональних продуктів, зокрема ентеросорбційні пасти і аплікаційні гелі.
Publisher
Odessa National Academy of Food Technologies
Reference12 articles.
1. 1. Pharmaceutical Industry Review. (2016-2019). Retrieved from: http://promoboz.com/archive.
2. 2. Dolinskij, A. A. (2015). Mikro- i nanourovnevye processy v tehnologiyah DIVE: Tematicheskij sbornik statej. K.: Akademperiodika, 464.
3. 3. Grabova, T. L., Stepanova, O. Ye. (2015). Stvorennya ta vprovadzhennya efektivnih tehnologij ta ustatkuvannya dlya virobnictva likarskih zasobiv. Chastina 1. Promislova teplotehnika, 37(4), 31-43.
4. 4. Grabov, L. M., Mershij, V. I., Zhileyev. V. T. (2002). Patent UA 20698. Reaktronnij gomogenizator.
5. 5. Promtov, M. A., Stepanov, A. Yu., Aleshin, A. V. (2015). Metody rascheta harakteristik rotornogo impulsnogo apparata. Tambov: FGBOUVPO "TGTU", 148.
Cited by
2 articles.
订阅此论文施引文献
订阅此论文施引文献,注册后可以免费订阅5篇论文的施引文献,订阅后可以查看论文全部施引文献