Abstract
Метою роботи є розробка методики обґрунтування вибору моделі для аналізу роботи двоступінчастої суднової холодильної установки в нестаціонарних режимах. Поставлена мета досягається шляхом визначення рівнянь для холодопродуктивності в нестаціонарних режимах, а саме рівнянь енергетичного та матеріального балансів для теплообмінних апаратів. Розглянуто вираз для ентальпії всієї маси холодоагенту. Запропоновано вираз для формального представлення тепла, відведеного в апараті двоступінчастої суднової холодильної установки або підведеного до нього. Найважливішим результатом досліджень є методика обґрунтування вибору моделі для аналізу роботи двоступінчастої суднової холодильної установки в нестаціонарних режимах. Структурно запропонована методика складається з п’яти етапів. На першому етапі проводиться визначення маси рідкого та пароподібного холодоагенту в конденсаторі за товщиною плівки та щільністю конденсату за формулою Нуссельта, на другому етапі проводиться визначення кількості тепла, відведеного від конденсатора, за балансом тепла охолоджувальної води. На третьому етапі за результатами визначення витрати холодоагенту на виході з конденсатора обчислюється маса пари на підставі співвідношень з розрахунку характеристик проміжної судини. На четвертому етапі проводиться перетворення розрахунків для витрат холодоагенту за рахунок визначення витрати пара, що надходить у компресор із двох випарних систем. На заключному п’ятому етапі проводиться безпосередньо визначення холодопродуктивності двох випарних систем на нестаціонарному режимі. Таким чином, запропонована методика дозволяє визначити можливість застосування тієї чи іншої моделі для аналізу роботи суднової холодильної установки шляхом розгляду робочих процесів суднової холодильної установки в нестаціонарних режимах. Визначено, що комбіноване використання статичної моделі для визначення поля стаціонарних або квазістаціонарних режимів та лінеаризованої динамічної моделі дозволяє отримати доступний для інженерних розрахунків метод розрахунку динамічних характеристик вузлів, що дає результати з досить високою точністю.Ключові слова:математична модель, методика, суднова холодильна установка, нестаціонарний режим.
Publisher
State University of Infrastructure and Technology
Reference10 articles.
1. Liu,Yun. (2014). Research on Simulation of Marine Refrigeration System Based on Simulink. Applied Mechanics and Materials,552,61-65. 10.4028/www.scientific.net/AMM.552.61.
2. Majgaonkar, Amey. (2008). Refrigeration for Ships. Ashrae Journal,50.
3. Lee, Sangick & Choi, Inhwan & Chang, Daejun. (2013). Multi-objective optimization of VOC recovery and reuse in crude oil loading. Applied Energy,108, 439–447.
4. Ocheretianyi, Yu. (2022). Rozrobka systemy diahnostuvannia sudnovykh kholodylnykh ustanovok[Development of a system for diagnosing ship refrigerating units]. Automation of Technological and Business Processes,14,35-41.
5. Holikov,O.A. (2000). Sudnovi systemy kondytsionuvannia povitria[Ship air conditioning systems]. Naukova dumka.