ВИКОРИСТАННЯ ГЕЙМІФІКАЦІЇ В ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИХ НАВЧАЛЬНИХ СИСТЕМАХ ТА ЇХ ВЕБДИЗАЙНІ

Author:

Ісаченко Богдан ОлександровичORCID,Ткаченко Костянтин ОлександровичORCID

Abstract

Розглянуто проблематику інформатизації та інтелектуалізації процесів навчання із застосуванням новітніх технологій на прикладі розробки інформаційних (з елементами інтелектуалізації) навчальних систем, що використовують гейміфікацію як при навчанні, так іпри розробці відповідного вебдизайну системи. Гейміфікація стає в наш час тим інноваційним підходом, що перетворює звичайні (інколи рутинні та нецікаві) задачі та процеси навчання у захоплюючі ігри. В статті розглянуто сутність цього підходу, який стає все більш поширеним та успішним не тільки в сфері розваг, а й в освіті. Відмічається, що використання гейміфікації в інформаційних (з елементами інтелектуалізації) навчальних системах обумовлює зростання впливу на навчальні процеси та дизайн їхніх інтерфейсних підсистем (у веб-орієнтованих системах –на вебдизайн), забезпечуючи високий рівень залученості користувачів та поліпшуючи зручність їх роботи в навчальному оnline-середовищі.Проаналізовано деякі аспекти, етапи та принципи розробки вебдизайну інформаційних навчальних систем, що функціонують в умовах online-навчання. Визначено основні задачі гейміфікації, що використовується в інтелектуальних навчальних системах, зокрема, такі, як залучення користувачів; збереження уваги та утримання користувачів; мотивація до певної поведінки;покращення користувальницького досвіду, роблячи використання продукту більш приємним та таким, що приносить задоволення;розвиток навичок та вмінь; стимулювання соціальної взаємодії.Відзначається, що ігрове навчання сприяє розумінню завдань, тем, навчального контенту як частину системи. Використання гейміфікації надає можливість бачити об’єкти предметної області, що вивчається, зі зв'язками з іншими об’єктами. Крім того важливим є психологічний стан користувачів (наприклад, позитивні емоції, які вони відчувають під час гри), стосунки між учасниками гри, зворотній зв’язок. У статті розглянуто важливість та переваги гейміфікації у вебдизайні, виокремлено основні поняття, ключові принципи її впровадження та проаналізовано вплив на користувачів. Також розглянуто гейміфіковані вебсайти сучасних найбільш поширених інформаційних навчальних систем. Ключові слова: інформаційна система, інтелектуальна система, інформаційна (з елементами інтелектуалізації) навчальна система, навчальний процес, гейміфікація, вебдизайн, геймдизайн, вебсайт, динамічний інтерактивний інтерфейс.

Publisher

State University of Infrastructure and Technology

Reference34 articles.

1. Koster R. Theory of Fun for Game Design: second edition. O’Reilly Media, 2013. 300 р.

2. Eyal N., Hoover R. Hooked: How To Build Habit-Forming Products. Portfolio, 2014. 256 р.

3. Robson K., Plangger K., Kietzmann J., McCarthy I., Pitt L. Is it all a game? Understanding the principles of gamification. Business Horizons. Elseveir, 2015. 10 р.

4. Zichermann G., Linder J. Game Based Marketing: Inspire Customer Loyalty Through Rewards, Challenges and Contests. John Wiley & Sons, 2010. 240 p.

5. Ganguly B., Dash S., Cyr D., Head M. The effects of web site design on purchase intention in online shopping: the mediating role of trust and the moderating role of culture. // International Journal Electronic Business, 2010. 8(4). P. 302-330.

同舟云学术

1.学者识别学者识别

2.学术分析学术分析

3.人才评估人才评估

"同舟云学术"是以全球学者为主线,采集、加工和组织学术论文而形成的新型学术文献查询和分析系统,可以对全球学者进行文献检索和人才价值评估。用户可以通过关注某些学科领域的顶尖人物而持续追踪该领域的学科进展和研究前沿。经过近期的数据扩容,当前同舟云学术共收录了国内外主流学术期刊6万余种,收集的期刊论文及会议论文总量共计约1.5亿篇,并以每天添加12000余篇中外论文的速度递增。我们也可以为用户提供个性化、定制化的学者数据。欢迎来电咨询!咨询电话:010-8811{复制后删除}0370

www.globalauthorid.com

TOP

Copyright © 2019-2024 北京同舟云网络信息技术有限公司
京公网安备11010802033243号  京ICP备18003416号-3