Abstract
В статті представлено авторську періодизацію та бачення сутнісних характеристик періодів еволюції фінансового інжинірингу. Запропоновано виділити чотири періоди. 1-й період охоплює 550 р. до н. е. – 60 рр. ХІХ ст. Його основним змістом було формування базових підходів щодо вирішення фінансових питань. 2-й період (70-90 рр. ХІХ ст.) пов'язаний оптимізацію фінансового забезпечення бізнесу та максимізацію прибутку від підприємницької діяльності. У 3-му періоді, що охоплює 1900 р. – 60 рр. ХХ ст., фінансовий продовжував виконувати свої традиційні функції. Також у цей період відбувалось накопичення міждисциплінарних знань «для якісного стрибка». 4-й період почався з 70 рр. ХХ століття. Для нього характерне широке використання інноваційних фінансових інструментів, розроблених на основі міждисциплінарних знань, напрацьованих у попередні періоди. Також на основі опублікованих джерел підтверджено, що термін «фінансовий інжиніринг» широко застосовувався з другої половини ХІХ століття. А в першій половині ХХ ст. основи фінансового інжинірингу викладались у окремих університетах і коледжах, передусім США та Канади. Зроблено висновок про те, що на кожному етапі свого розвитку фінансовий інжиніринг був пов’язаний з розробкою інноваційних фінансових інструментів (підходів), що відповідали інтересам окремих груп учасників ринку.
Publisher
Publishing House Helvetica (Publications)
Reference68 articles.
1. Безлюдна К.О., Бобир О.І. Управління проєктами як складова частина фінансового інжинірингу. Економічний простір. 2021. № 175. С. 120–125.
2. Величкін В.О., Тимошенко М.В. Фінансовий інжиніринг: навчальний посібник .Дніпро : Університет митної справи та фінансів, 2019. 124 с.
3. Інженерія (інжиніринг). Wikipedia. URL: https://uk.wikipedia.org/wiki/Інженерія
4. Парубець О., Забаштанський М. Використання інструментів фінансового інжинірингу як основи розвитку територіальних громад. Проблеми і перспективи економіки та управління. 2021. № 4(28). С. 210–216.
5. Ратушна Ю.С. Фінансовий інжиніринг: особливості, чинники та роль у розвитку фінансового інвестування. Науковий погляд: економіка та управління. 2019. № 2. С. 140–150.