Abstract
У статті досліджено теоретичні аспекти форсмування стутності інноваційного підприємництва та його розвитку.Ефективність і результативність сучасного підприємництва залежить від стратегії розвитку і впровадженні інновацій на підприємстві. Інноваційна діяльність підприємництва у сучасних умовах пов’язана із множинною чинників, які здійснюють позитивний та негативний вплив на економіку країни. Під час ринкових реформ через об’єктивні причини (інфляційний процес, недосконалість грошової системи тощо), а також факт надання Україні безвізового режиму, діяльність країни має бути спрямована на повне впровадження та поширення інновацій. Для України отримання безвізового режиму та можливість стати членом Європейського Союзу – це шлях до модернізації економіки, подолання технологічної відсталості, залучення іноземних інвестицій та нових технологій, створення нових можливостей для працевлаштування, підвищення конкурентоспроможності вітчизняних виробників. і вийти на світовий ринок. Основні шляхи розвитку підприємництва мають проходити через залучення інвестицій та визначатися пріоритетним напрямом розвитку підприємництва – розробкою надійних механізмів фінансово-кредитної політики сприяння розвитку підприємництва на державному та регіональному рівнях. Процес розвитку бізнесу в Україні розпочався за часів незалежності, але його функції та розвиток залишаються на недосконалому рівні. В основному це пов’язано з недостатньою підтримкою інноваційно-інвестиційної діяльності та неефективними податковими механізмами, що є наслідком відсутності обґрунтованості національної регуляторної політики у сфері підприємництва. Інноваційна політика розвитку підприємництва має бути зосереджена на розв’язанні завдань, зокрема щодо ефективного використання наявного матеріально-технічного, сировинного та трудового потенціалу, задоволення потреб внутрішнього ринку за допомогою сучасних засобів зв’язку, сприяння виконанню програм фундаментальних досліджень та впровадження для підтримки інноваційної діяльності. Необхідно сприяти конкурентоспроможності інвесторів приватного сектора (комерційних банків, інвестиційних фондів тощо) у реалізації національної інноваційної політики, планів і проектів потенційно пріоритетних галузей, впровадження інновацій та формування економічного способу стимулювання інновації та розвиток підприємців.
Publisher
Publishing House Helvetica (Publications)
Reference42 articles.
1. Opendatabot. Майже 150 тисяч сміливих бізнесів відкрилося з моменту вторгнення РФ – Опендатабот [Електронний ресурс] / Opendatabot // Опендатабот. URL: https://opendatabot.ua/analytics/brave-business-in-war.
2. Opendatabot. Бізнес у війну: 202 тисячі фопів за рік – Опендатабот [Електронний ресурс] / Opendatabot // Опендатабот. – URL: https://opendatabot.ua/analytics/fops-per-waryear.
3. Opendatabot. Українці у червні відкрили рекордну кількість фопів за останні три роки – Опендатабот [Електронний ресурс] / Opendatabot // Опендатабот. – Режим доступу: https://opendatabot.ua/analytics/fop-record-2023.
4. Cакун Л. М., Вєдєніна Ю. Ю., Cухомлин Л. В., Цимбал О. С. Формування стратегії антикризового управ¬ління на підприємствах машинобудування в умовах змін. Вісник Хмельницького національного універси¬тету: науковий журнал. 2021. № 5. Т. 2. С. 35–40.
5. Вдовічен А. А., Вдовічена О. Г. Триєдиний вектор стабілізації економіки України в умовах неконтрольо¬ваних глобальних викликів. Вісник Чернівецького тоговельно-економічного інституту. Серія: Економічні науки. 2020. Вип. І (77). С. 12–30.