ОЦІНКА ЕФЕКТИВНОСТІ ТА ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРОЗОРОСТІ ВИКОРИСТАННЯ ЗОВНІШНІХ ФІНАНСОВИХ РЕСУРСІВ У НАЦІОНАЛЬНІЙ ЕКОНОМІЦІ

Author:

Галустян РобертORCID

Abstract

У статті проведено дослідження зовнішніх джерел фінансових ресурсів у національній економіці. У цій роботі представлено дослідження зовнішніх фінансових ресурсів в національній економіці. Результати показують, що обсяг коштів, отриманих у вигляді міжнародних кредитів, іноземних інвестицій, надходжень від вторинних доходів, міжнародних офіційних кредитів та комерційних кредитів, збільшився за період з 2020 по 2022 рр. Для поповнення державної скарбниці за рахунок надходжень до державного бюджету від інвестицій необхідно сприяти їх залученню, створювати сприятливі умови для інвесторів та розвивати внутрішню інвестиційну активність. Поповнення державних ресурсів за рахунок вторинних надходжень до державного бюджету потребує комплексного підходу та поєднання різних заходів. Цільове використання коштів, що надходять до державного бюджету від міжнародних запозичень, забезпечить економічне зростання, покращить якість життя населення та підвищить міжнародну конкурентоспроможність країни. Доступ до позик від міжнародних фінансових організацій може стати ефективним інструментом національного розвитку. Управління використанням надходжень до державного бюджету від міжнародних державних та комерційних кредитів може допомогти досягти ефективних результатів у сфері економічного та соціального розвитку. Оцінка ефективності використання зовнішніх фінансових ресурсів дозволила визначити, що ці ресурси використовуються неефективно і не сприяють розвитку різних секторів економіки та досягненню стратегічних цілей країни Уповільнення темпів зростання ВВП відображає неефективне використання зовнішніх фінансових ресурсів держави, що свідчить про нераціональне управління цими фінансовими ресурсами та не гарантує сталого економічного розвитку, зниження доходів та якості життя населення. Зростання інфляції негативно впливає на ефективність використання державою зовнішніх фінансових ресурсів. Від'ємне співвідношення між експортом та імпортом свідчить про те, що зовнішні фінансові ресурси держави використовуються неефективно, що економіка має проблеми й потребує зовнішньої допомоги.

Publisher

Publishing House Helvetica (Publications)

Reference34 articles.

1. Білан Ю., Рубанов П., Васильєва Т., Лєонов С. Вплив індустрії 4.0 на фінансові послуги: Детермінанти розвитку альтернативних фінансів. Польський журнал досліджень менеджменту. 2019. №1. С. 70–93.

2. Cho, S. Y., Lee, C. Managerial efficiency, corporate social performance, and corporate financial performance. Journal of Business Ethics. 2019. pp.467-486.

3. Colombo, O. The use of signals in new-venture financing: A review and research agenda. Journal of Management. 2021. No 47(1), pp. 237–259.

4. Державна служба статистики України. URL: https://www.ukrstat.gov.ua/ (дата звернення 20.03.2024 р.)

5. Довгий С., Небрат В., Свириденко Д., Бабійчук С. Наукова освіта в епоху індустрії 4.0: виклики економічному розвитку та зростанню людського капіталу в Україні. Науковий вісник Національного гірничого університету. 2020. № 1. С.146–151.

同舟云学术

1.学者识别学者识别

2.学术分析学术分析

3.人才评估人才评估

"同舟云学术"是以全球学者为主线,采集、加工和组织学术论文而形成的新型学术文献查询和分析系统,可以对全球学者进行文献检索和人才价值评估。用户可以通过关注某些学科领域的顶尖人物而持续追踪该领域的学科进展和研究前沿。经过近期的数据扩容,当前同舟云学术共收录了国内外主流学术期刊6万余种,收集的期刊论文及会议论文总量共计约1.5亿篇,并以每天添加12000余篇中外论文的速度递增。我们也可以为用户提供个性化、定制化的学者数据。欢迎来电咨询!咨询电话:010-8811{复制后删除}0370

www.globalauthorid.com

TOP

Copyright © 2019-2024 北京同舟云网络信息技术有限公司
京公网安备11010802033243号  京ICP备18003416号-3