Abstract
Cтаття присвячена дослідженню існуючих підходів та критеріїв визначення ефективності системи фінансового моніторингу (ФМ). Ми звертаємо увагу на недосконалість підходу FATF, який недостатньо враховує категорію витрат, а також характеризується низьким рівнем визначення кількісного впливу ФМ на економічну систему. Це ж проявляється і у підході українських дослідників, які здебільшого розраховують ефективність системи ФМ за результатами діяльності Державної служби фінансового моніторингу. Ми визначаємо втрати економічного зростання як основний наслідок впливу відмивання коштів на економіку. Відповідно, ми пропонуємо використовувати показники необґрунтованого росту активів, приросту реального ВВП через вплив заходів ФМ на зменшення злочинних доходів та середньозваженої схильності до відмивання як додаткові критерії оцінки ефективності системи ФМ в рамках методології FATF.
Publisher
Publishing House Helvetica (Publications)
Reference16 articles.
1. Глущенко О. О., Райхерт Х. Я. Наслідки відмивання нелегальних доходів для фінансово-економічної безпеки України. Фінансово-кредитна діяльність: проблеми теорії та практики. 2014. Вип. 2. C. 115-124.
2. Грабчук І. Л., Григоревська О. О. Економічні наслідки відмивання грошей в умовах воєнного стану. Бізнес Інформ. 2022. № 9. C. 102-107.
3. Грабчук О., Супрунова І. Фінансовий моніторинг як умова забезпечення державної безпеки країни: поняття, складові, етапи розвитку. Аспекти публічного управління. 2020. Т. 8. № 4. C. 75-83.
4. Д’яконова І. І., Шиян Д. В. Методика оцінки ефективності фінансового моніторингу. Вісник Української академії банківської справи. 2013. № 1(34). C. 10-17.
5. Хмелюк А. А. Ефективність фінансового моніторингу. Бізнес Інформ. 2015. № 6. C. 199-203.