Abstract
В статті розглянуто основні теоретико-прикладні аспекти управління капіталізацією агропромислових компаній в умовах трансформаційних процесів в економіці. Проаналізовано стан капіталізації підприємств АПК та виявлено основні проблеми збільшення вартості. Капіталізацію компанії запропоновано розглядати як показник, що відображає сукупність реалізації інтересів зацікавлених осіб, який змінюється під впливом визначених факторів і відображає ціну підприємства. Обґрунтовано, що для холдингових структур АПК комплексне управління ризиками капіталізації є нагальною потребою, оскільки дає змогу мінімізувати негативний вплив турбулентності зовнішнього середовища. Виокремлено внутрішній ризик та ринковий (періодичний) ризики капіталізації підприємств АПК. Охарактеризовано основні підходи до систематизації ризиків впливу на зміну капіталізації підприємств АПК. Визначено групи факторів, що впливатимуть на подальшу розробку інструментарію ризик-менеджменту. Запропоновано для мінімізації ризиків капіталізації використовувати методи управління капіталізацією на основі моделі збалансованого зростання, а саме концепцію VBM.
Publisher
Publishing House Helvetica (Publications)
Reference20 articles.
1. Амосов О. Ю. Капіталізація як засіб модернізації суспільства. Демографія та соціальна економіка. 2012. № 1(917). С. 43–50.
2. Андрійчук В. Г. Капіталізація вітчизняного сільського господарства: суть, напрями, механізми і перші оцінки здійснення. Економіка АПК. 2005. № 7. С. 69–74.
3. Багацька, К. В. Еволюція поняття «капіталізація підприємства» в контексті сучасних теорій корпоративних фінансів. Інвестиції: практика та досвід. 2016. № 15. С. 19–22.
4. Бурбан О. В. Роль оцінювання вартості як інструмента підготовки рішень для обґрунтування ринкової капіталізації підприємства. Економічний форум. 2021. No1. С. 116–121.
5. Кривов’язюк І. В.Капіталізація як основа динамічного розвитку підприємств. Економічний форум. 2017. No1. С. 135–143.