СУЧАСНІ ВИКЛИКИ КОНЦЕПТУАЛЬНИХ ЗАСАД ФОРМУВАННЯ СТРАТЕГІЇ РОЗВИТКУ ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ПРИВАБЛИВОСТІ ЕКОНОМІЧНОЇ СИСТЕМИ ДЕРЖАВИ В УМОВАХ ПАРАДИГМИ ТРАНСФОРМАЦІЙНИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ

Author:

Атамас ОлександрORCID

Abstract

Трансформаційні перетворення сьогодення зумовлюють необхідність концептуальних видозмін та реалізації економічних зрушень в аспекті формування сучасних інноваційних концептуальних засад формування стратегії забезпечення ефективного розвитку інвестиційної привабливості. У матеріалах наукового дослідження висвітлено концептуальний аналіз наукової літератури щодо аспектів дослідженням питання формування стратегії захисту економічної системи держави як вітчизняними, так і закордонним науковцями. Акцентовано окрему увагу на формуванні даних аналізу підходів до оцінювання ефективності механізму державного рівня реагування на загрози оточуючого економічного середовища, зосереджено увагу на формуванні трьох основних з них: правовий підхід, соціальний підхід та прагматичний підхід. У роботі розкрито коротку характеристику та основні відомості для кожного з означених підходів в цілому. Крім того, у роботі розкрито перелік основних факторів впливу на формування рівня інвестиційної привабливості національної економічної системи, що складається із факторів загального (прямого) та другорядного (опосередкованого) впливу на рівень інвестиційної привабливості економічної системи держави. Додатково у статті розкрито сутність та сформовано перелік особливостей стратегії розвитку інвестиційних ресурсів з метою забезпечення високого рівня інвестиційної привабливості економічної системи держави, наведено ієрархію формування інвестиційної привабливості національної економічної системи в контексті впливу аспектів основних глобалізаційних зрушень. У роботі наведено узагальнений перелік основних заходів щодо покращення рівня інвестиційної привабливості економіки України у 2023-2024 роках.

Publisher

Publishing House Helvetica (Publications)

Reference20 articles.

1. Крихівська Н. О., Чернишова Г. М. Інвестиційна привабливість України: основні проблеми та шляхи їх вирішення. Економіка і суспільство. 2017. Випуск № 9. С. 260–264.

2. Небрат В. В., Корніяка О. В. Особливості механізмів капіталоутворення та інвестування в Україні як чинник фінансових ризиків в умовах війни та післявоєнного періоду. Грааль науки. 2022. № 16. С. 31–34.

3. Панухник О. В. Війна та український бізнес. Формування механізму зміцнення конкурентних позицій національних економічних систем у глобальному, регіональному та локальному вимірах. 2022. С. 32–34. URL: https://cutt.ly/R6koKHf

4. Рзаєв Г. І., Вакулова В. О. Методики оцінки інвестиційної привабливості на рівні країни та перспективи їх використання в економічному аналізі. Вісник Хмельницького національного університету. Економічні науки. 2016. № 3(1). С. 137–143.

5. Швець Ю. О., Бурдило О. В. Оцінка інвестиційного клімату в Україні: стан, проблеми та шляхи його поліпшення. Науковий вісник Ужгородського національного університету. Випуск 12, частина 2. 2017. С. 165–168. URL: http://www.visnyk-econom.uzhnu.uz.ua/archive/12_2_2017ua/37.pdf.

同舟云学术

1.学者识别学者识别

2.学术分析学术分析

3.人才评估人才评估

"同舟云学术"是以全球学者为主线,采集、加工和组织学术论文而形成的新型学术文献查询和分析系统,可以对全球学者进行文献检索和人才价值评估。用户可以通过关注某些学科领域的顶尖人物而持续追踪该领域的学科进展和研究前沿。经过近期的数据扩容,当前同舟云学术共收录了国内外主流学术期刊6万余种,收集的期刊论文及会议论文总量共计约1.5亿篇,并以每天添加12000余篇中外论文的速度递增。我们也可以为用户提供个性化、定制化的学者数据。欢迎来电咨询!咨询电话:010-8811{复制后删除}0370

www.globalauthorid.com

TOP

Copyright © 2019-2024 北京同舟云网络信息技术有限公司
京公网安备11010802033243号  京ICP备18003416号-3