Abstract
У статті проаналізовано складові системи обліково-аналітичного забезпечення управління ліквідністю та платоспроможністю, що включають в себе сукупність методів, прийомів та інструментів, спрямованих на: збір та реєстрацію інформації про активи, зобов'язання та капітал підприємства, аналіз зібраної інформації, прогнозування майбутніх потоків коштів, розробку управлінських рішень щодо покращення ліквідності та платоспроможності. Представлено схему функціонування обліково-аналітичного забезпечення управління ліквідністю та платоспроможністю підприємства. Охарактеризовано вимоги до обліково-аналітичної інформації в системі управління ліквідністю та платоспроможністю. Зазначено, що цифрова економіка чинить суттєвий вплив на розвиток обліково-аналітичної системи суб’єктів господарювання. Вона відкриває як нові можливості, так і ставить перед нею нові виклики. Охарактеризовані найпоширеніші цифрові технології у використанні обліку та аналізу, і зокрема ті, що можна використовувати для оцінки ліквідності та платоспроможності та управління ними. Для покращення обліково-аналітичного забезпечення управління ліквідністю та платоспроможністю в умовах цифровізації, рекомендовано наступне: хмарні технології, що дозволить отримувати доступ до системи управління ліквідністю та платоспроможністю з будь-якого місця та з будь-якого пристрою; штучний інтелект, який можна використовувати для автоматизації завдань, таких як аналіз даних, прогнозування та прийняття рішень; інтернет речей, що можна використовувати для збору даних в режимі реального часу про рух готівки, запаси та інші фактори, що впливають на ліквідність та платоспроможність; аналітику великих даних (Big Data), що забезпечуватиме аналіз великих обсягів даних про фінансовий стан підприємства; блокчейн, що можна використовувати для створення безпечної та прозорої системи управління ліквідністю та платоспроможністю. Розвиток системи обліково-аналітичного забезпечення управління ліквідністю та платоспроможністю в умовах цифровізації дозволяє: підвищити ефективність управління ліквідністю та платоспроможністю; знизити ризики фінансових труднощів; підвищити рівень фінансової стійкості та інвестиційної привабливості; забезпечити сталий та стійкий розвиток господарюючого суб’єкту, покращити обґрунтованість управлінських рішень.
Publisher
Publishing House Helvetica (Publications)
Reference30 articles.
1. Гуцаленко Л. В., Довгаль Е. О. Обліково-інформаційна система забезпечення управління сільськогосподарським підприємством. Економіка, фінанси, менеджмент: актуальні питання науки і практики. 2016. № 8. С. 82–92.
2. Актуальні проблеми сучасного бізнесу: обліково-фінансовий та управлінський аспекти: колективна монографія / за заг. ред. І.П. Приходька, О.М. Губарик. Дніпро: Пороги, 2022. 228 с.
3. Мельник Т.Ю. Ознаки корисності обліково–аналітичної інформації в системі контролювання фінансових результатів підприємства. URL: https://core.ac.uk/download/pdf/214877126.pdf
4. Подолянчук О.А. Облік доходів сільськогосподарських підприємств: дис. ... канд. екон. наук: 08.00.09. К., 2009. 286 с.
5. Осадча О.О., Павелко О.В. Розвиток обліково-аналітичної системи в умовах цифровізації економіки України. Вісник Національного університету водного господарства та природокористування. 2021. Вип. 2. С. 162–174.