ТЕНДЕНЦІЇ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ ЗЕЛЕНОЇ ЕКОНОМІКИ В УКРАЇНІ

Author:

Сич КаринаORCID,Бугайчук ВітаORCID,Грабчук ІннаORCID

Abstract

У статті розглянуто поняття «зеленої» економіки, її основні принципи та завдання, а також проаналізовано та обґрунтовано існуючі тенденції та перспективи розвитку цієї галузі в Україні з урахуванням сучасного стану та проблем, що перешкоджають розвитку «зеленої» економіки на даному етапі. Проблеми з нераціональним використанням вичерпних природних ресурсів, варварські методи ведення бізнесу, націлені не на задоволення потреб споживачів і якість продукції, а лише на отримання вигоди, використовуючи в господарській діяльності єнергозатратні технології з високим рівнем накопичення відходів у навколишньому середовищі. Наразі, технологічні, економічні, екологічні та соціальні проблеми бізнесу зумовлюють перегляду цілої системи організації безпечного існування суспільства та забезпечення його добробуту. Таким чином виникнення «зеленої економіки» стало необхідним для суспільства, адже саме такий вид економіки поєднує в собі усі сфери життєдіяльності. «Зелена економіка» є унікальною економікою, яка перед суспільством несе відповідальність за зростання його добробуту, шляхом раціонального використання можливостей оточуючого світу. Її особливістю є те, що вона не може існувати автономно та тісно взаємопов’язана з економікою навколишнього середовища, циркулярною, екологічною, феміністською, соціальною та біо-економіками. Вони є взаєдоповнюючими та нероздільними, оскільки кожна з них виконує особливі функції щодо цивілізованого розвитку суспільства. Зелена економіка грунтується на принципах добробуту, справедливості, планетних меж, ефективності та достатності і належного управління. Такі принципи визначають нові підходи до розвитку економіки окремого суб’єкта господарювання та, загалом, національної економіки. Оцінка розвитку зеленої економіки поєднує показники, які мають враховувати оцінки раціональності використання природних ресурсів, масштаби викидів виробничих токсинів у навколишнє середовище та кількість підприємств економічна діяльність яких пов’язана природоохоронними цілями розвитку суспільства.

Publisher

Publishing House Helvetica (Publications)

Reference19 articles.

1. About green economy. United Nations Environment Programme: вебсайт. URL: https://www.unenvironment.org/explore-topics/green-economy/about-greeneconomy (дата звернення: 29.08.2021). 2. Балуєва О.В., Кумачова А.С. Особливості комплексної державної політики розвитку «зеленої» економіки в Україні в умовах системних змін. Інвестиції: практика та досвід. 2016. № 24. С. 130–135.

2. Гарлицька Д.А. Побудова зеленої економіки – основна складова європейської інтеграції України. Економічна думка. 2017. № 2 (27). С. 15–19.

3. Гура А.О., Гуцан Т.Г. Зелена економіка: сутність, чинники та перспективи розвитку в Україні. Збірник наукових праць Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди «Економіка». 2017. № 17. С. 42–51.

4. Маковоз О.С. Зелена економіка як запорука сталого розвитку. URL: http://dspace.univd.edu.ua/xmlui/bitstream/handle/123456789/4372/Zelena%20ekonomika%20yak%20zaporuka%20staloho%20rozvytku_Makovoz_Perederii_2018.pdf?sequence=1&isAllowed=y (дата звернення: 29.08.2021).

5. Марченко О.І., Мамалига В.О. Зелена економіка: теоретичні аспекти. Східна Європа: економіка бізнес та управління. 2019. № 6 (23). С. 535–541.

Cited by 2 articles. 订阅此论文施引文献 订阅此论文施引文献,注册后可以免费订阅5篇论文的施引文献,订阅后可以查看论文全部施引文献

同舟云学术

1.学者识别学者识别

2.学术分析学术分析

3.人才评估人才评估

"同舟云学术"是以全球学者为主线,采集、加工和组织学术论文而形成的新型学术文献查询和分析系统,可以对全球学者进行文献检索和人才价值评估。用户可以通过关注某些学科领域的顶尖人物而持续追踪该领域的学科进展和研究前沿。经过近期的数据扩容,当前同舟云学术共收录了国内外主流学术期刊6万余种,收集的期刊论文及会议论文总量共计约1.5亿篇,并以每天添加12000余篇中外论文的速度递增。我们也可以为用户提供个性化、定制化的学者数据。欢迎来电咨询!咨询电话:010-8811{复制后删除}0370

www.globalauthorid.com

TOP

Copyright © 2019-2024 北京同舟云网络信息技术有限公司
京公网安备11010802033243号  京ICP备18003416号-3