Abstract
В статті досліджуються теоретичні аспекти практики застосування податкової еластичності оподаткування споживання. Розкрито особливості податкової еластичності для оцінки фіскального потенціалу податків на споживання у дослідженнях українських та західних вчених. Встановлено, що сучасна західна економічна думка суттєво випереджає українську у частині глибини та різноманіття напрямів досліджень еластичності податків на споживання. Обґрунтовано, що розуміючи еластичність податків на споживання, можна на законодавчому рівні приймати обґрунтовані рішення щодо податкової реформи, прогнозування доходів та бюджетного планування. Слід зауважити, що еластичність податків на споживання, хоча і є інформативною, повинна розглядатися разом з іншими факторами, такими як справедливість, адміністративна ефективність.
Publisher
Publishing House Helvetica (Publications)
Reference52 articles.
1. Гарбар Т. "Транзитер" і "яма" — податкова карма або про "ризикові підприємства". URL: http://blog.liga.net/user/tgrabar/article/8593.aspx (дата звернення: 14.12.2022).
2. Горбатюк І. О. Методи ухилення від сплати податків як основа тіньової економіки. Наука молода. 2013. Вип. 20. С. 58-62.
3. Горохова О.І., Чанкіна І.В. Статистичний аналіз акцизних надходжень до зведеного бюджету України. Економічний аналіз. 2015. Т. 13. С. 147-156.
4. Карпенко С.П. Фіскальний та регуляторний потенціал акцизного податку в контексті оподаткування тютюнових виробів. ScienceRise. 2015. №3 (8). С. 30—35.
5. Клименко С. Тіньова економіка в Україні: сутність, функції та наслідки.2012. URL:http://www.irbis nbuv.gov.ua/cgibin/irbis_nbuv/cgiirbis_64.exe?