Abstract
У статті розкрито проблематику щодо захисту інформації в системі управління підприємством. Обґрунтовано необхідність та доцільність застосування процедури інформаційної безпеки задля належного захисту та збереження її цілісності, корисності та актуальності. Досліджено сутність поняття комерційної таємниці та конфіденційної інформації на законодавчому рівнях. Визначено основні складові моделі інформаційної безпеки, зокрема джерела загроз (зовнішні та внутрішні), об’єкти загроз, а також у складі захисту інформації розподіл її за категоріями (публічна та з обмеженим доступом). Наведено характеристику видів захисту інформації на документальному та технічному рівнях. Досліджено різновиди методів та інструментів задля підвищення захисту, які доцільно застосовувати, їх взаємозв’язок з інформаційними джерелами та розпорядниками інформації.
Publisher
Publishing House Helvetica (Publications)
Reference26 articles.
1. Легенчук С.Ф., Назаренко Т.П., Царук І.М. Принципи захисту даних у системі обліку: управлінські аспекти. Економіка, управління та адміністрування. 2021. №2(96). С. 61-69.
2. Шишкова Н.Л. Засоби підвищення керованості безпекою облікової інформації. Економічний вісник. 2016. №3. С. 119-127.
3. Ахрамович В.М., Амелькін С.В. Система захисту інформації приватного підприємства. Організація служби захисту інформації приватного підприємства. Сучасний захист інформації. 2019. №1(37). С. 21-27.
4. Варічева Р.В. Захист інформаційних даних управлінського обліку: організаційно-кадрова складова. Проблеми і перспективи економіки та управління. 2015. №3(3). С. 308-312.
5. Осмятченко В.О., Склярук І.П. Сучасні ІТ-рішення для обліку та управління бізнесом. Підприємництво і торгівля. 2022. №34. С. 41-46.