Abstract
Стаття присвячена поглибленню вивчення сутності інноваційних спільнот, крізь призму інфраструктурно-сервісної методології у контексті повоєнного відновлення України. Охарактеризовано сутнісні характеристики спільнот, подано класифікацію типів інноваційних спільнот. Обґрунтовано роль і можливості інноваційних спільнот у відродженні постраждалих від війни українських територій, у співпраці з вітчизняними і зарубіжними стейкхолдерами. Розкрито відповідність новоутворених інноваційних спільнот ключовим інтересам України. Наголошено на необхідності першочергового відновлення зруйнованої інфраструктури у прикордонних регіонах, зосереджуючись на принципах цифровізації, інклюзивності, доступності та збереження людського капіталу (інтелектуального, когнітивного, економічного тощо).
Publisher
Publishing House Helvetica (Publications)
Reference20 articles.
1. Зелена книга Європейської комісії “Від викликів до можливостей: на шляху до загальних стратегічних рамок фінансування досліджень та інновацій Євросоюзі”. URL: https://www.nas.gov.ua/siaz/Ways_of_development_of_Ukrainian_science/article/12036.2.1.019.pdf.
2. Інфраструктурне забезпечення сталого розвитку територій: іннова- ційний аспект : колективна монографія / за ред. Олени Омельяненко. Суми : Триторія, 2023. 226 с.
3. Підоричева І.Ю. Інноваційні спільноти та їх можливості у відродженні постраждалих від війни українських територій на засадах стійкості й сталості. Економіка України. 2023. № 10. С. 03-22. https://doi.org/10.15407/economyukr.2023.10.003
4. Словник. Літературне слововживання. URL: https://slovnyk.me/dict/linguistic_norm.
5. Солідарність ЄС з Україною. Відновлення та відбудова України. URL: https://eu-solidarity-ukraine.ec.europa.eu/eu-assistance-ukraine/recovery-and-reconstruction-ukraine_uk.