Abstract
Транскордонні відносини в напрямку Україна – Румунія − Молдова – це інструмент співробітництва, який відіграє важливу роль посередника у процесі переговорів між країнами та дає можливість сторонам за допомогою форм транскордонного співробітництва, серед яких важливу роль відіграє туризм, визначити оптимальний варіант співпраці, здійснення кооперації. Україна має можливість раціонально використовувати своє географічне розташування в Європі, в тому числі, і за рахунок транскордонного співробітництва в системі загальнорегіонального розвитку туризму. Етнічний туризм є однією зі складових туризму, що динамічно розвивається. Він пробуджує інтерес до культури, традицій, сприяє відродженню та збереженню культурної спадщини. Етнічна проблематика стає одним із актуальніших питань у світі. Етнічний туризм, як фактор стійкого соціокультурного розвитку єврорегіону Україна − Румунія − Молдова, має значні можливості, які, наразі, недостатньо використовуються у сфері туризму. Дане питання актуальне та вимагає як теоретичних так і практичних напрацювань. В статті проаналізована співраця в межах транскордонного співробітництва Одеської області Молдови та Румунії. Розкрито сутність етнічного туризму. Визначено етнічний потенціал Одеської області. Розроблено новий етнотур з локаціями Одеської області, Румунії, Молдови. Визначено етнічний склад населення відвідуваних локацій.
Publisher
Publishing House Helvetica (Publications)
Reference44 articles.
1. Головне управління статистики в Одеській області. URL: http://www.od.ukrstat.gov.ua
2. Дейнека О. І., Демченко В. В. Кластери та конкурентоспроможність прикордонних територій // Регіональна економіка. 2008. № 2. С. 276¬279.
3. Куйбіда В.С., Ткачук А.Ф., Толкованов В.В. Транскордонне співробітництво та розвиток транскордонних кластерів. Збірник. Київ : Крамар. 2009. 42 с
4. Мікула Н., Пастернак О. Транскордонні кластери // Регіональна економіка. 2009. №2. С. 228¬231.
5. Мікула Н.А., Толкованов В.В. Транскордонне співробітництво : Київ : Видавництво «Крамар». 2011. 259 с.