АНАЛІЗ СУЧАСНИХ ЕКОНОМІЧНИХ ТЕОРІЙ ТА ДОСВІД ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ В СВІТІ

Author:

Чуб АнтонORCID

Abstract

В статті доведено що економічна теорія завжди відігравала важливу роль у формуванні стратегій державного регулювання у провідних країнах світу протягом останніх сторічь. Постійні наукові дослідження в цьому напрямку були зумовлені багатьма факторами, зокрема: змінами зовнішнього та внутрішнього середовища, технологічним розвитком та глобалізацією, інформатизацією всіх сфер економічної діяльності та суспільного життя, розвитком економіко-математичного інструментарію для моделювання поведінки складних економічних систем та іншими. Незважаючи на це, до сьогоднішнього дня людство не навчилось запобігати глобальним кризовим явищам, що зумовлює актуальність даного дослідження та його практичну значимість. Узагальнення такого наукового досвіду дозволяє визначити не лише соціально-економічні проблеми сучасних ринкових економік та методи їх вирішення, але й запропонувати ефективні регуляторні заходи з державного управління в Україні. З’ясовано, що на відміну від нового кейнсіанства, неолібералізм, як і раніше, заперечував необхідність жорсткого державного регулювання в сфері, що має безпосереднє відношення до господарської діяльності. Замість цього, держава повинна створювати умови для вільного конкурентного розвитку ринкової економіки. Спираючись на результати проведеного аналізу зроблено висновок, що сучасний інституціоналізм на початку ХХІ ст. продовжує інтенсивний розвиток в еволюційно-соціологічному напрямку. Його наукові розробки, в більшості випадків, носять теоретичний характер й мають обмежену сферу застосування при вирішенні практичних завдань державного управління. Науковою новизною даної роботи є дослідження та аналіз теоретичних засад сучасних економічних теорій на основі узагальнення світового досвіду, що на відміну від існуючих виходить із необхідності змішаного підходу для обґрунтування заходів регуляторної політики національної економіки.

Publisher

Publishing House Helvetica (Publications)

Subject

General Medicine

Reference24 articles.

1. Стюарт И. Панорама экономической мысли конца ХХ столетия: В 2 т. / Под ред. Д. Гринэуэя, М. Блини, И. Стюарта. СПб.: Экономическая школа, 2002. 787 с.

2. Уэбстер Ф. Теории информационного общества. Москва : Аспект Пресс, 2004. 400 с.

3. Фещенко В. М. Сучасні економічні теорії: навч. посіб. Київ : КНЕУ, 2012. 474 с.

4. Рихтер Р., Фуруботн Э. Институты и экономическая теория. Достижения новой институциональной экономической теории. СПб.: Издат. дом С.-Петерб. гос. ун-та. 2005. 702 с.

5. Гальчинський А. Лібералізм. Уроки для України. Київ : Либідь, 2011. 288 с.

同舟云学术

1.学者识别学者识别

2.学术分析学术分析

3.人才评估人才评估

"同舟云学术"是以全球学者为主线,采集、加工和组织学术论文而形成的新型学术文献查询和分析系统,可以对全球学者进行文献检索和人才价值评估。用户可以通过关注某些学科领域的顶尖人物而持续追踪该领域的学科进展和研究前沿。经过近期的数据扩容,当前同舟云学术共收录了国内外主流学术期刊6万余种,收集的期刊论文及会议论文总量共计约1.5亿篇,并以每天添加12000余篇中外论文的速度递增。我们也可以为用户提供个性化、定制化的学者数据。欢迎来电咨询!咨询电话:010-8811{复制后删除}0370

www.globalauthorid.com

TOP

Copyright © 2019-2024 北京同舟云网络信息技术有限公司
京公网安备11010802033243号  京ICP备18003416号-3