Abstract
Дослідження спрямоване на обґрунтування окремих положень концепції стейкмаркетингу у формуванні податкової поведінки суб’єктів підприємницької діяльності. За допомогою методів узагальнення та системного аналізу сформовано карту стейкхолдерів в сфері податкової політики відповідно до концепції стейкмаркетингу, що включає наступні групи впливу: внутрішніх та зовнішніх стейкхолдерів, захисників інтересів та регулюючі сили, що спроможні впливати на діяльність інших елементів. На основі аналізу існуючих у світовій практиці моделей організації податкових відносин в рамках реалізації концепції стейкмаркетингу встановлено особливості сучасної податкової політики. Обґрунтовано структуру процесу формування податкової поведінки суб’єктів підприємницької діяльності на принципах стейкмаркетингу, яка включає три взаємопов’язані підсистеми формування податкової поведінки внутрішніх і зовнішніх стейкхолдерів, захисників інтересів та інших регулюючих сил.
Publisher
Publishing House Helvetica (Publications)
Reference30 articles.
1. Global risks of 2023. URL: https://thepage.ua/ua/economy/davos-2023-osnovni-pitannya-ta-uchasniki#anchor-2
2. Ярема Б., Ролько А. Сучасна податкова система України: проблеми та перспективи розвитку. Причорноморські економічні студії. 2018. Вип. 34. С. 171–175.
3. Mathieu C., Sterdyniak Н. What future for taxation in the EU? Revue de l'OFCE. 2015. Vol. 5, no. 141. Pp. 5–13.
4. Feldstein M. Effects of taxes on economic behavior. National tax journal. 2008. Vol. 61(1). Pp. 131–139.
5. Барабаш Л. Поведінкові аспекти гармонійного розвитку податкової системи України. Соціальна економіка. 2021. № 61. С. 72-82.