Abstract
Активне поширення концепції холістичного маркетингу в глобальній індустрії моди обґрунтовано тим, що саме це дозволяє досягти індикаторів сталого розвитку, відповідність яких є важливим питанням для споживачів, особливо для нових поколінь, які є соціально та екологічно свідомими та очікують, що модні бренди будуть більш етичними, прозорими та сталими. Українська індустрія моди має значний потенціал для формування сталої індустрії моди завдяки високоякісній сировині, зв'язку з природою, культурою, текстильними традиціями, використанню унікальних технологій тощо. Це дозволить їй стати одним з драйверів відновлення та подальшого розвитку вітчизняної економіки, що актуалізує питання дослідження особливостей застосування холістичного маркетингу в глобальній індустрії моди з метою визначення кращих практик для подальшого впровадження в українських реаліях. Теоретичним та методологічним підґрунтям для написання статті стали праці вітчизняних і зарубіжних науковців стосовно дослідження концепції цілісного маркетингу та його використання в певних галузях. Дослідження проведено із застосуванням методів теоретичного узагальнення, порівняльного аналізу, синтезу, індукції та дедукції, що дало змогу ідентифікувати особливості холістичного маркетингу в глобальній індустрії моди в ХІ столітті, а саме: посилення цифрової присутності fashion-компаній за допомогою інтуїтивно зрозумілого досвіду онлайн-покупок, швидкої доставки та індивідуалізованих форм спілкування в мережі; поширення моди сталого розвитку через мінімізацію негативного впливу на навколишнє середовище, купівлю товарів у місцевих постачальників для підтримки місцевого економічного розвитку, створення гідних умов праці; розуміння необхідності отримання сертифікату ВСorp. Отримані результати є корисними для представників української індустрії моди у частині формування уявлення про специфіку розвитку інноваційної соціальної бізнес-моделі, яка орієнтована на міленіалів із соціальною свідомістю за рахунок використання сталого контенту цифрових каналів та електронної комерції.
Publisher
Publishing House Helvetica (Publications)
Reference44 articles.
1. How do we incorporate sustainability to the Latin American Textile Industry. 2020. URL: https://www.hechoxnosotros.org/post/how-do-we-incorporate-sustainability-to-the-latin-american-textile-industry (дата звернення 25.07.2023)
2. Poverty in Latin America remained steady in 2017, but extreme poverty increased to the highest level since 2008, while inequality has fallen notably since 2000. URL: https://www.cepal.org/en/pressreleases/poverty-latin-america-remained-steady-2017-extreme-poverty-increased-highest-level (дата звернення 23.07.2023)
3. Keller K.L. & Kotler P. Holistic marketing: a broad, integrated perspective to marketing management. In Does Marketing Need Reform?: Fresh Perspectives on the Future. Routledge, 2015. P0p. 308–313.
4. Mele C., Pels J. & Storbacka K.A holistic market conceptualization. Journal of the Academy of Marketing Science. 2015. No. 43. P. 100–114.
5. Darasha J. & Muneshwar S. Adoption of Holistic Marketing in Corporates. Journal of Interdisciplinary Cycle Research. 2021. No. 13. P. 1272–1289.