Abstract
У статті досліджено грантові можливості програми BRAVE1, що реалізовується Defense Tech Кластеру Brave1, створеного на базі Фонду розвитку інновацій. Продемонстровано, що її фінансування спрямоване на підтримку технологій оборони в умовах війни, а саме таких категорій, як: сучасні технічні засоби розвідки, системи автоматизованого управління, зв’язку та захисту інформації, роботизовані та дистанційно керовані системи, ракетно-артилерійські засоби вогневого ураження, системи РЕБ, протидії технічному та інформаційному впливу, безпілотні літальні апарати, кібербезпека, штучний інтелект, засоби розмінування, космічні технології, навігаційні та геоінформаційні системи, технології та засоби медичного забезпечення. Акцентовано: на грантову підтримку програми Brave 1 можуть претендувати як юридичні, так і фізичні особи, діяльність яких спрямована на розвиток технологій у сфері оборони. Наголошено: гранти на одну розробку у цих пріоритетних темах можуть становити до 2 млн грн, а один суб’єкт господарювання може претендувати на грантове фінансування програми BRAVE1 у розмірі до 30 млн грн на декілька розробок впродовж одного календарного року. У дослідженні запропоновано ряд рекомендацій для заявників, які планують подавати заявку на таке фінансування. Наголошено: за умови дотримання заявниками вимог грантової програми та запропонованих рекомендацій розробка має високі шанси отримати статус BRV1, успішно пройти оборонну та бізнес-експертизу, а також внутрішній комплаєнс програми, експертне оцінювання, затвердження Наглядовою радою Фонду та впродовж 1-1,5 місяців отримати грант. У дослідженні окреслено ряд додаткових переваг, якими можуть скористатися грантоотримувачі, окрім грантового фінансування. Підсумовано: програма BRAVE1 не лише є важливою з точки зору безпеки, оборони та захисту, але й стимулює науково-технічний прогрес та економічне зростання України. Інвестування в оборонні технології допомагає забезпечити незалежність, захистити населення від агресора і створити умови для сталого розвитку держави.
Publisher
Publishing House Helvetica (Publications)
Reference22 articles.
1. Косович Б. ІТ-підприємства в умовах війни: діяльність та перспективи. 7th ISPC «Scientific Community: Interdisciplinary Research» (February 6-8, 2024
2. Hamburg, Germany). 2024. No. 187. Р. 9-15. URL: https://archive.interconf.center/index.php/conference-proceeding/article/view/5303 (дата звернення: 03.05.2024).
3. Братусь Г.А., Козлова А.І. Управління розвитком українських стартапів під час війни. Інноваційні методи управління економікою в умовах цифровізації бізнесу : зб. матеріалів Міжнародної науково-практичної конференції (м. Київ, 10 жовтня 2023 р.) / ред. кол.: І.А. Семенець-Орлова, І.І. Каліна, Ю.В. Мазур та ін. Київ : Міжрегіональна Академія управління персоналом, 2023. С. 47–50. URL: https://library.maup.com.ua/Naukovi_vydannya/Konf_Innov_metody_upravlinnya.pdf#page=48 (дата звернення: 09.05.2024).
4. Зарічна Н.З. Фінансове забезпечення розвитку стартап-підприємництва в умовах воєнного стану. Галицький економічний вісник. (Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок). Тернопіль : ТНТУ, 2024. Т. 86. № 1. С. 62–68. URL: https://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/44747 (дата звернення: 22.05.2024).
5. Інструкція Заявника BRAVE 1. URL: https://docs.google.com/document/d/1pXVfQFVQlBiwtDak0xUNtI6SmykymR2dXPGSWploIDA/edit (дата звернення: 15.05.2024).