ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ ФІСКАЛЬНОЇ ДЕРЖАВНОЇ ПОЛІТИКИ У ПЕРІОД РЕЦЕСІЙ

Author:

Слободяник АннаORCID,Могилевська ОльгаORCID,Парій ЛюдмилаORCID

Abstract

У статті досліджено особливості формування фіскальної державної політики у період рецесій. Авторами акцентовано увагу на тому, що успішна фіскальна політика здатна не лише стабілізувати економіку, але й забезпечити стале зростання та підвищення добробуту населення. Доведено, що ефективність фіскальної політики залежить від багатьох факторів, включаючи рівень довіри до уряду, ступінь розвиненості фінансових ринків і стан глобальної економіки. Крім того, існує ризик, що фіскальна політика, спрямована на короткострокове вирішення проблем, може мати небажані довгострокові наслідки, такі як інфляція або зростання державного боргу. Авторами акцентовано увагу на здатності фіскальної політики впливати на обсяг виробництва через зміну сукупного попиту, що робить її важливим інструментом економічної стабілізації. Доведено, що найефективніша економічна політика зазвичай включає поєднання дискреційних і автоматичних інструментів. Дискреційна фіскальна політика може бути використана для впровадження довгострокових стратегій і структурних реформ, тоді як автоматичні стабілізатори і монетарна політика забезпечують більш оперативне реагування на короткострокові економічні коливання. Адже, ефективна фіскальна політика має не лише підтримувати стабільність економіки, але й сприяти довгостроковому економічному розвитку, підвищенню якості життя населення та забезпеченню соціальної справедливості. Авторами доведено, що ефективна економічна політика часто вимагає поєднання фіскальних та монетарних заходів. Фіскальна політика може забезпечити пряме стимулювання попиту через витрати та податкові зміни, тоді як монетарна політика може забезпечити більш гнучке управління економічними коливаннями через контроль над грошовою масою та процентними ставками. Правильне використання обох інструментів допомагає забезпечити стабільність економічного зростання, підтримуючи баланс між стимулюванням і стримуванням економічної активності.

Publisher

Publishing House Helvetica (Publications)

Reference36 articles.

1. Кемпбелл Р. Макконнелл, Стенлі Л. Брю. Аналітична економія: принципи, проблеми і політика. Ч.1. Макроекономіка : пер. з англ. Львів, 1997. 672 с.

2. Лук’яненко І.Г., Сидорович М.Я. Бюджетно-податкова політика України. Київ, 2014. 227 с.

3. Вдовиченко А. Як фіскальна політика впливає на ВВП та інфляцію в Україні? Вісник Національного банку України. 2018. № 244. С. 26–45.

4. Тараненко І.В. Структура економічного циклу та особливості циклічного розвитку відкритої економіки України в контексті виходу зі світової фінансово-економічної кризи. Бюлетень Міжнародного Нобелівського економічного форуму. 2010. С. 343–357.

5. Сідоров В.І., Ревякін Г.В. Проблема виявлення економічних криз та закономірності їх функціонування. Міжнародні відносини. Економіка. Країнознавство. Туризм. 2014. № 3. С. 133–136.

同舟云学术

1.学者识别学者识别

2.学术分析学术分析

3.人才评估人才评估

"同舟云学术"是以全球学者为主线,采集、加工和组织学术论文而形成的新型学术文献查询和分析系统,可以对全球学者进行文献检索和人才价值评估。用户可以通过关注某些学科领域的顶尖人物而持续追踪该领域的学科进展和研究前沿。经过近期的数据扩容,当前同舟云学术共收录了国内外主流学术期刊6万余种,收集的期刊论文及会议论文总量共计约1.5亿篇,并以每天添加12000余篇中外论文的速度递增。我们也可以为用户提供个性化、定制化的学者数据。欢迎来电咨询!咨询电话:010-8811{复制后删除}0370

www.globalauthorid.com

TOP

Copyright © 2019-2024 北京同舟云网络信息技术有限公司
京公网安备11010802033243号  京ICP备18003416号-3