Abstract
У статті обґрунтовано важливість забезпечення інноваційного розвитку як основи економічного зростання. Проаналізовано позиції України у рейтингах за Глобальним індексом інновацій; Глобальним індексом конкурентоспроможності талантів; Зведеним індексом інновацій – рейтингом Європейського інформаційного табло, Індексом людського розвитку, Інноваційним індексом агентства Bloomberg відносно інших країн світу; також проаналізовано рівень інноваційності розвитку України в розрізі окремих підіндексів. Відзначено, що результати досліджень/рейтинги інноваційного розвитку системно ілюструють реальний стан досліджуваних критеріїв / показників; створюють об’єктивне підґрунтя для висновків щодо прийняття необхідних управлінських рішень, розробки дієвих програм і стратегій розвитку, вирішення існуючих проблем тощо. З’ясовано, що за результатами рейтингів лідируючі позиції займають такі країни як Швейцарія, США, скандинавські країни, Сінгапур, Південна Корея, Велика Британія, Німеччина, Франція. Україна, на жаль, займає низькі позиції у рейтингах (за виключенням високих позицій в розрізі окремих підіндексів). Повномасштабне вторгнення Росії в Україну принесло масштабні загрози та руйнування, зміни у різних контекстах, відображення яких ми побачимо у наступних опублікованих рейтингах. Обґрунтовано, що попри складнощі, пов’язані з війною, Україна зобов’язана проводити трансформаційні перетворення щодо впровадження інновацій; необхідно реалізовувати ефективне державне регулювання через механізми та технології сприяння інноваційній активності; продукування та просування ініціатив щодо досягнення цілей сталого розвитку, посилення конкурентоспроможності України на міжнародному рівні. Україна, виборюючи свободу та незалежність, відстоює також світоцивілізаційний вибір, обраний інноваційний вектор розвитку, який необхідно у повній мірі реалізовувати на хвилі повоєнного розвитку.
Publisher
Publishing House Helvetica (Publications)
Reference30 articles.
1. Шумпетер Й. Теорія економічного розвитку. Дослідження прибутків, капіталу, кредиту, відсотка та економічного циклу / переклад: Старко В. Київ: Видавничий дім «Києво-Могилянська Академія», 2011. 244 с.
2. Геєць В.М., Небрат В.В., Супрун Н.А. та ін. М.І. Туган‐Барановський: вчений, громадянин, державотворець. До 150‐річчя від дня народження. Київ : Наукова думка, 2015. 363 с.
3. Global Innovation Index. URL: https://www.globalinnovationindex.org
4. The Global Talent Competitiveness Index. 2020. URL: https://www.insead.edu/sites/default/files/assets/dept/globalindices/docs/GTCI-2020-report.pdf
5. Диха М.В. Діагностика інноваційного вектора соціально-економічного розвитку національного господарства України в системі «влада-наука-підприємництво». Актуальні проблеми економіки. 2020. № 6 (228). С. 16–22. URL: https://eco-science.net/wp-content/uploads/2021/08/6.20._topic_Dykha-M.V.16-22.pdf
Cited by
1 articles.
订阅此论文施引文献
订阅此论文施引文献,注册后可以免费订阅5篇论文的施引文献,订阅后可以查看论文全部施引文献