ОЦІНЮВАННЯ РЕЗУЛЬТАТИВНОСТІ ВИКОРИСТАННЯ ЕКОНОМІЧНОГО ПОТЕНЦІАЛУ СІЛЬСЬКИХ ТЕРИТОРІЙ РЕГІОНУ: АСПЕКТИ СТАЛОГО РОЗВИТКУ

Author:

Шеленко Д.І.,Шпикуляк О.Г.,Баланюк І.Ф.

Abstract

У статті доведено, що для впровадження засад сталого розвитку потрібні ефективні інституційні зусилля. Розкрито напрямки реалізації засад сталого розвитку сільських територій, які у роботі пов’язано із такими чинниками як: організації ощадливого виробництва і забезпечення ефективного використання економічного потенціалу, застосування технологій відновлюваності ресурсів; використання біологічних видів палива з відновлюваних джерел сільськогосподарського походження. У результаті здійснених теоретико-методичних оцінок доведено, що основним аспектом сталого розвитку сільських територій є системне зростання їх інституційної та соціально-економічної спроможності через досягнення найкращих фінансових результатів за допомогою розвитку економічного потенціалу та максимізації прибутків суб’єктів господарювання, які провадять там свою діяльність, оскільки завдяки їх ефективному господарюванню наступатиме процес з поступовим розвитком сільської території, а надалі і регіону у цілому. У статті доведено, що напрямки сталого розвитку сільських територій окреслюють структурні зміни в оцінюванні результатів використання економічного потенціалу, які зазвичай пов’язані із: спроможністю їх жителів до мобілізації ресурсів; об'єднанням ресурсного, соціального, інвестиційного, інноваційного потенціалів у виробничому процесі; видозміною інституцій кооперування; довірою до тієї чи іншої форми господарювання; інституційною функціональністю громади у прийнятті управлінських рішень. Метою статті є поглиблення теоретичних засад оцінювання економічного потенціалу сільських територій в частині концептуалізації наукової позиції з врахуванням основ сталого розвитку, імплементуючи регіональний вимір. Виділено, що функціонування структур різних організаційно-правових форм господарювання на засадах сталого розвитку вважається одним із визначальних чинників збереження природно-економічної ідентичності села, сільських територій як середовища життя і господарювання та підвищення економічного потенціалу регіону.

Publisher

Publishing House Helvetica (Publications)

Reference34 articles.

1. Ліст Ф. Національна система політичної економії / пер. з нім. Михайло Гавриш. Київ : Наш формат, 2021. 368 с.

2. Сміт А. Дослідження про природу і причини багатства народів / пер. з англ. О. Васильєв, М. Межевікіна, А. Малівський. Київ : Наш формат, 2018. 736 с.

3. Чандран Н. Держава сталого розвитку. Майбутнє урядування, економіки та суспільства / пер. з англ. І. Гнатковська. Київ. Наш формат, 2020. 288 с.

4. Соціально-економічний потенціал сталого розвитку України та її регіонів: національна доповідь / за ред. акад. НАН України Е.М. Лібанової, акад. НААН України М.А. Хвесика. К.: ДУ ІЕПСР НАН України, 2014. 776 с. http://www.nbuv.gov.ua/sites/default/files/nas_dop_2015.pdf

5. Тищенко А. Н. Оцінка ефективності використання економічного потенціалу : Монографія. Київ : ВНТУ, 2004. 350 с.

Cited by 2 articles. 订阅此论文施引文献 订阅此论文施引文献,注册后可以免费订阅5篇论文的施引文献,订阅后可以查看论文全部施引文献

同舟云学术

1.学者识别学者识别

2.学术分析学术分析

3.人才评估人才评估

"同舟云学术"是以全球学者为主线,采集、加工和组织学术论文而形成的新型学术文献查询和分析系统,可以对全球学者进行文献检索和人才价值评估。用户可以通过关注某些学科领域的顶尖人物而持续追踪该领域的学科进展和研究前沿。经过近期的数据扩容,当前同舟云学术共收录了国内外主流学术期刊6万余种,收集的期刊论文及会议论文总量共计约1.5亿篇,并以每天添加12000余篇中外论文的速度递增。我们也可以为用户提供个性化、定制化的学者数据。欢迎来电咨询!咨询电话:010-8811{复制后删除}0370

www.globalauthorid.com

TOP

Copyright © 2019-2024 北京同舟云网络信息技术有限公司
京公网安备11010802033243号  京ICP备18003416号-3