Abstract
В сучасних умовах значної актуальності набувають питання щодо визначення підходів, інструментів та джерел післявоєнного відновлення України. План економічного відродження має стати наймасштабнішим проектом модернізації вітчизняної економіки та відбудови зруйнованих інфраструктурних об’єктів, що передбачає залучення фінансових ресурсів, обґрунтування параметрів інвестиційних проєктів на засадах сучасних тенденцій розвитку світової економіки. Враховуючи високий рівень глобалізації та сучасні темпи розвитку міжнародної економіки, завданням України є створення сприятливих умов для розвитку відповідних галузей народного господарства, які б могли конкурувати на міжнародному ринку та приймати активну участь у міжнародному розподілі праці. За таких умов, крім агропромислового комплексу, металургії, переробної галузі та ІТ-сектору, Україна має значний потенціал в сфері туризму. В сучасних умовах глобалізації інновації мають ґрунтуватись на систематичних дослідженнях та своєчасних розробках в рамках реагування на сигнали ринку на основі ефективно організованого процесу формування та реалізації інновацій. Важливим інструментом цього є проєктний менеджмент, який тісно пов’язаний з поняттям менеджменту інновацій. Проєкти являють собою організаційні рамки для планомірного, систематичного та побудованого на методичних засадах здобуття певних знань, навичок, ідей та результатів. В контексті туризму під проєктом можна розуміти систему чітко визначених цілей, що досягаються за допомогою спеціальних технічних засобів та технологічних процесів з використанням фінансових, матеріальних, трудових та інших ресурсів, а також управлінські рішення та організаційні заходи, направлені на створення та реалізацію туристичного продукту. Управління проектами передбачає використання специфічних технології створення туристичного продукту. Туристичний продукт як товар характеризується споживчою вартістю, тобто корисністю або здатністю задовільнити певні рекреаційні потреби людей. Корисність туристичного продукту визначається його цінністю для суб’єкта. Тому представники туристичної бізнес-спільноти мають намагатись створювати туристичний продукт, який був би цінний для максимально великої кількості людей, тобто повинен мати масового споживача. Оскільки галузь туризму є досить специфічною порівняно із іншими складовими елементами народного господарства, створення та реалізація проєктів у цій сфері має певні особливості з врахуванням положень теорії управління в туризмі. Особливо слід відзначити про важливість науково-методичного забезпечення проєкту, а саме, має здійснюватися з використання загальної теорії туризму із залученням наукових положень різних дисциплін. В статті набули подальшого розвитку дослідження щодо особливостей інноваційного та проєктного менеджменту в сфері туризму, а саме, узагальнено вимоги до науково-методичного забезпечення проєктування з позиції теорії управління в туризмі.
Publisher
Publishing House Helvetica (Publications)
Reference20 articles.
1. Кара Н.І., Зинич Л. В. Особливості інноваційного менеджменту в діяльності міжнародних компаній. Менеджмент та підприємництво в Україні: етапи становлення та проблеми розвитку. Львів : НУ «Львівська політехніка». № 2. 2021. С. 40–46.
2. Башинська І.О. Хрістова А.В. Використання сучасних інформаційних технологій управління проектами. Економічний журнал Одеського політехнічного університету. № 1. 2017. С. 16–22.
3. Бушуєва Н. С., Бушуєв Д. А., Козир Б.Ю. Development project management capability of the infrastructure program. Сучасний стан наукових досліджень та технологій в промисловості. №.2(8). 2019. С. 15–24.
4. Власова Н.М., Смирнова В.В., Семенченко Н.Ю. Інноваційна діяльність в туристичному бізнесі. Культура народів Причорномор’я. № 176. 2009. С. 113–114.
5. Сумець О.М. Проектно-орієнтоване управління організацією: навчальний посібник. Київ : Університет «КРОК». 2022. 167 c.
Cited by
2 articles.
订阅此论文施引文献
订阅此论文施引文献,注册后可以免费订阅5篇论文的施引文献,订阅后可以查看论文全部施引文献