Abstract
На сучасному етапі розвитку харчової промисловості захисна функція пакування для максимального збереження якості продукту все менше є пріоритетною для виробників. Тепер, на передній план виходить маркетингова складова передача інформації споживачам для збільшення продажів продукту. Це пов'язано з тим фактом, що під час процесу купівлі споживач спочатку аналізує та оцінює зовнішній вигляд упаковки продукту, а лише потім ознайомлюється з інформацією, яка там винесена. Пакування продукції має на меті трансляцію певної інформації консьюмеру, яку, умовно, можна розділити на вербальну та візуальну. Не менш цікавими є вплив прозорості споживчої тари на ймовірність придбання цього товару. Такий ефект обумовлений безпосереднім візуальним сприйняттям продукту через упаковку та, відповідно, довіри до нього. З продукції різної номенклатури, представленої на полицях торгівельних закладів видно, що такий елемент «комунікації» з покупцями маркетологи вже успішно використовують, використовуючи повністю прозору упаковку чи лише певні її частини. Метою статті є лабораторне вивчення впливу різного типу освітлення на молоко пастеризоване у різних типах пакування та врахування цих результатів у розробці дизайну пакування та способах комунікації з покупцями. У статті розглянуто теоретичні основи впливу світлових променів та кисню на смак молока пастеризованого. Експериментальну частину перевірки гіпотези впливу УФ-випромінювання на молоко в різному пакуванні розділено на два етапи: на першому етапі проведено оцінку змін показників пероксидації ліпідів та органолептичних показників молока, яке зберігалося у прозорому та білому РЕТ пакуванні, а на другому – у прозорому РЕТ пакуванні та пюрпаці. Проведене дослідження дало поштовх до змінити підходу оцінки якості продукції на прикладі кореляції кількісних показників, отриманих аналітичними методами, та органолептичної оцінки продукції з їх подальшою статистичною обробкою. Використання титрометричного і фотометричного методів для встановлення окремих показників процесу ПОЛ дозволили пояснити отримані дані оцінки флейвору молока. Не менш важливим є статистична обробка результатів органолептичного аналізу, яка дозволила кількісно оцінити результат та сформувати висновок про відмінність продукту відповідно від споживчої тари.
Publisher
Publishing House Helvetica (Publications)
Reference48 articles.
1. 12 Reasons to Stop Drinking Cow's Milk. [12 Reasons to Stop Drinking Cow's Milk]. Available at: https://www.peta.org/living/food/reasons-stop-drinking-milk/
2. Stancik, C.M. (2017). Accelerated light protection performance measurement technology validated for dairy milk packaging design. Packaging Technology & Science, vol. 30, рр. 771–780.
3. Suppakul, P. (2003). Active packaging technologies with an emphasison antimicrobial packaging and its applications. J. Food Sci, vol. 68, рр. 408–420.
4. Adam, M.A., Ali, K. (2014). Impact of visual elements of packaging of packaged milk on consumer buying behaviour. Interdiscip J. Contemp Res Bus, vol. 5, рр. 118–160.
5. Amerine, M.A., Roessler, E.B. (1942). Wines: Their sensory evaluation. Second Edition. [Wines: Their sensory evaluation. Second Edition]. W.H. Freeman & Co. San Francisco, CA.