АНАЛІТИЧНІ МОЖЛИВОСТІ СИСТЕМИ УПРАВЛІНСЬКОГО ОБЛІКУ «ДИРЕКТ-КОСТИНГ» ПРИ ПРИЙНЯТТІ УПРАВЛІНСЬКИХ РІШЕНЬ В СФЕРІ ГОТЕЛЬНОГО БІЗНЕСУ

Author:

Шулла Р. С.ORCID,Попик М. М.ORCID

Abstract

В статті досліджується проблема інформаційно-аналітичного забезпечення оперативних та стратегічних управлінських рішень на основі системи управлінського обліку «директ-костинг». Обґрунтовано, що використання на багатьох вітчизняних підприємствах сфери готельного бізнесу для цілей управління обліково-аналітичної інформації, яка формується в рамках законодавчо регульованої системи фінансового обліку, може призводити до прийняття хибних управлінських рішень, оскільки низка ключових економічних показників, які формуються в системі фінансового обліку за принципом концепції «абсорпшен-костингу», зокрема показників повної виробничої собівартості та фінансових результатів (валового, операційного, чистого прибутку), не відповідає критерію релевантності. Обґрунтовано, що в сфері послуг в зв’язку з відсутністю капіталізації витрат в залишках товаро-матеріальних цінностей виникають передумови для організації інтегрованої системи фінансового та управлінського обліку, тобто виникає можливість в єдиній системі поєднати принципи «абсорпшен-костингу» та «директ-костингу», оскільки не виникає притаманний для сфери матеріального виробництва «ефект тимчасових різниць» між результатом у фінансовому та управлінському обліку. Доведено, що необхідність застосування системи «директ-костингу» на підприємствах готельного бізнесу витікає з того, що законодавчо регламентована система обліку та калькулювання повних витрат («абсорпшен-костинг») за рахунок фіктивного включення постійних витрат до собівартості калькуляційних об’єктів робить таку собівартість нерелевантною при прийнятті як оперативних, так і стратегічних управлінських рішень. Доведено, що в рамках аналізу виробничо-збутової програми для цілей оцінки прибутковості послуг розміщення необхідно керуватися не показником валового прибутку, сформованого відповідно до вимог національних П(С)БО, а показником маржинального прибутку та маржинального прибутку 1 (після покриття прямих постійних витрат), що в свою чергу дозволяє коректно прогнозувати коротко-, середньо- та довгострокові економічні наслідки щодо вилучення послуги розміщення з ринку. Обґрунтовано переваги застосування показників системи «директ-костингу» при формуванні оптимальної цінової політики на підприємствах готельного бізнесу, яка при фіксованих виробничій потужності та константності постійних витрат дозволяє за рахунок вибору оптимальної ціни оптимізувати маржинальний прибуток підприємства.

Publisher

Publishing House Helvetica (Publications)

Reference36 articles.

1. Бутинець Ф.Ф., Давидюк Т.В., Малюга Н.М., Чижевська Л.В. Бухгалтерський управлінський облік. Житомир: ПП «Рута», 2002. 480 с.

2. Голов С.Ф. Управлінський облік. Київ: Лібра, 2003. 704 с.

3. Друрі К. Управлінський і виробничий облік. Москва: ЮНІТІ, 2002. 1071 с.

4. Николаева С.А. Принципы формирования и калькулирования себестоимости. М.: «Аналитика-пресс», 1997. 144 с.

5. Маначинська Ю.А. Облік витрат на виробництво готельного продукту. Вісник соціально-економічних досліджень. Збірник наукових праць. 2010. Вип. 38. С. 313–320.

同舟云学术

1.学者识别学者识别

2.学术分析学术分析

3.人才评估人才评估

"同舟云学术"是以全球学者为主线,采集、加工和组织学术论文而形成的新型学术文献查询和分析系统,可以对全球学者进行文献检索和人才价值评估。用户可以通过关注某些学科领域的顶尖人物而持续追踪该领域的学科进展和研究前沿。经过近期的数据扩容,当前同舟云学术共收录了国内外主流学术期刊6万余种,收集的期刊论文及会议论文总量共计约1.5亿篇,并以每天添加12000余篇中外论文的速度递增。我们也可以为用户提供个性化、定制化的学者数据。欢迎来电咨询!咨询电话:010-8811{复制后删除}0370

www.globalauthorid.com

TOP

Copyright © 2019-2024 北京同舟云网络信息技术有限公司
京公网安备11010802033243号  京ICP备18003416号-3