Abstract
У статті розглянуто грантові можливості програми Європейської комісії Single Market Programme (SMP). Наведено її цілі, пріоритети та дестинації. Названо основні компоненти програми, які є актуальними для України та націлені на: посилення конкурентоздатності та стійкості МСП і розробку та розповсюдження статистики в Європі на високому рівні. Продемонстровано, що приєднання України до європейської програми «Single Market Programme» відкрило українським підприємствам доступ до підпрограм за такими основними напрямками: сприяння потраплянню МСБ на зовнішні ринки - консультації з приводу експорту-імпорту МСБ в ЄС та загалом; поліпшення умов для утримання на рівні конкурентів - у т.ч. просування інтернаціоналізації кластерів, визначення та усунення зайвих регуляторних бар’єрів; формування культури ведення бізнесу - освітні програми, проведення секторальних тренінгів, семінарів, програм із обміну, стажувань тощо. У статті здійснено огляд грантових можливостей в межах програми «Single Market Programme» для представників малого та середнього підприємництва. Акцентовано на тому, що «Single Market Programme» вважають найбільшою глобальною європейською програмою на 2022-2027 роки. Підсумовано, що представники малого та середнього підприємництва в Україні завдяки програмі «Single Market Programme» мають можливість не лише користуватися інтегрованим пакетом порад щодо того, як впроваджувати інновації та зростати на міжнародному рівні, брати участь у спільних кластерних ініціативах, але й залучати грантові ресурси від Європейської інноваційної ради та в межах проекту «Ерасмус для молодих підприємців». Як висновок, зроблено наголос на тому, що використання інструментів програми Single Market Programme українськими підприємцями сприятиме підвищенню їхньої конкурентоспроможності та стійкості, а позаконкурсна основа отримання грантів національними статистичними інститутами та іншими національними органами сприятиме створенню та поширенню високоякісної європейської статистики.
Publisher
Publishing House Helvetica (Publications)
Reference42 articles.
1. Сердюк В. Циркулярна економіка: українські реалії та перспективи впровадження в будівельні галузі. Сучасні технології, матеріали і конструкції в будівництві. 2023. Том 34 № 1. URL: https://stmkvb.vntu.edu.ua/index.php/stmkvb/article/view/805 (дата звернення: 11.10.2023).
2. Князькова В.Я. Проблеми управління підприємством в сучасних умовах воєнного стану та допомога держави у їх вирішенні. Інституціональний репозиторій Одеського національного медичного університету. URL: https://repo.odmu.edu.ua/xmlui/bitstream/handle/123456789/12263/Kniazkova.pdf?sequence=1 (дата звернення: 22.10.2023).
3. Європейська програма «Single Market Programme» – нові можливості та послуги для МСП. URL: https://kpkinfo.com/yevropejska-programa-single-market-programme-novi-mozhlyvosti-ta-poslugy-dlya-msp/ (дата звернення: 09.10.2023).
4. Європейська рада з інновацій та Виконавче агентство малого та середнього бізнесу (EISMEA). URL: https://eismea.ec.europa.eu/funding-opportunities/calls-proposals_en (дата звернення: 27.10.2023).
5. Гришина Л.О., Карась П.М. Фінансові аспекти повоєнного відновлення економіки в Україні. The VI International Scientific and Practical Conference «Modern ways of solving the problems of science in the world». 2023. February 13-15, Warsaw, Poland. 445 p. P. 76–79. URL: https://stlnau.in.ua/samoosvita/item/2023/ec230215.pdf#page=77 (дата звернення: 16.10.2023).
Cited by
1 articles.
订阅此论文施引文献
订阅此论文施引文献,注册后可以免费订阅5篇论文的施引文献,订阅后可以查看论文全部施引文献