ФЕСТИВАЛЬНИЙ ТУРИЗМ ЯК ЗАСІБ ВІДНОВЛЕННЯ ТРАДИЦІЙ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ

Author:

Осіпчук А. С.ORCID,Заєць В. М.ORCID,Тищенко С. В.ORCID

Abstract

У статті досліджено потребу в актуалізації локальних традицій, важливість відновлення культурного розмаїття та автентичності традицій українського народу, а також перспективи розвитку людського капіталу. Розглянуто сутність і специфічні ознаки фестивальних подорожей та можливості урізноманітнення продуктів фестивального туризму. Враховуючи, що фестивалі є однією з найпотужніших, найбільш динамічних та творчих світових індустрій, туристична діяльність подієвого характеру здатна змінюватись, створювати нові форми міжкультурного спілкування, удосконалювати соціокультурні проекти, урізноманітнювати тематику, місце проведення, тривалість заходів з метою задоволення потреб сучасного туриста. У ході дослідження висвітлено один з улюблених святкових заходів українського народу – Масляну (Масницю), суть якого полягає у традиції прощання із зимою і зустрічі весни у поєднанні з народними гуляннями та споживанням відповідних символічних страв. Актуалізовано історію традиції святкування й використання обрядових страв слов’янського походження, також обґрунтовано символізм гастрономічної складової Масляного тижня. Основним результатом дослідження є формування пропозицій у вирішенні проблем сучасного українського суспільства шляхом використання соціально-економічних ефектів імплементації фестивального туризму, а саме: посилення культурно-виховної функції туризму, наповнення змістовністю проведення дозвілля, формування інформаційного підґрунтя для національно-патріотичного виховання, створення передумов повоєнного відновлення туристичної та супутніх сфер діяльності, формування нових туристичних продуктів. Виявлено, що використання фестивального туризму як засобу відновлення традицій українського народу сприятиме створенню та просуванню регіональних туристичних брендів на міжнародному та національному рівнях, розробленню регіональних маркетингових стратегій, налагодженню міжінституційних каналів комунікації у туристичній та супутніх сферах, розвитку креативних індустрій для забезпечення розвитку територіальних громад.

Publisher

Publishing House Helvetica (Publications)

Reference30 articles.

1. Бауман З. Глобалізація. Наслідки для людини і суспільства / пер. з англ. І. Андрущенка / за наук. ред. М. Винницького. Київ : Києво-Могилянська академія», 2008. 109 с.

2. Главацька Н. Етнофестивалі на території українських скансенів: культурно- просвітницький аспект. URL: https://www.pyrohiv.com/activities/etnofestivali-na-teritorii-ukrainskikh-skanseniv-kulturnoprosvitnitskiy-aspekt.html

3. Грицку-Андрієш Ю.П, Бучко Ж.І. Фестивальний туризм у системі рекреаційно-туристської діяльності. Науковий вісник Чернівецького університету. 2010. Вип. 519-520. С. 56–60.

4. Етимологічний словник української мови: в 7 т. Київ : Наукова думка, 1982 Т.1: А-Г. С. 462

5. Етимологічний словник української мови: в 7 т. Київ : Наукова думка, 2003. Т. 4: Н–П. С. 34

同舟云学术

1.学者识别学者识别

2.学术分析学术分析

3.人才评估人才评估

"同舟云学术"是以全球学者为主线,采集、加工和组织学术论文而形成的新型学术文献查询和分析系统,可以对全球学者进行文献检索和人才价值评估。用户可以通过关注某些学科领域的顶尖人物而持续追踪该领域的学科进展和研究前沿。经过近期的数据扩容,当前同舟云学术共收录了国内外主流学术期刊6万余种,收集的期刊论文及会议论文总量共计约1.5亿篇,并以每天添加12000余篇中外论文的速度递增。我们也可以为用户提供个性化、定制化的学者数据。欢迎来电咨询!咨询电话:010-8811{复制后删除}0370

www.globalauthorid.com

TOP

Copyright © 2019-2024 北京同舟云网络信息技术有限公司
京公网安备11010802033243号  京ICP备18003416号-3