Abstract
У статті розглянуто основні грантові можливості Програми компанії AstraZeneca «Сприяння прогресу в лікуванні раку молочної залози» для неприбуткових та благодійних організацій в Україні, які реалізовують проекти у сфері лікування та підтримки пацієнтів із такою хворобою. Проаналізовано основні цілі та пріоритети програми. Наголошено: основна мета програми - зменшення бар’єрів у доступі до оптимального лікування раку молочної залози. У дослідженні встановлено особливості участі українських організацій у конкурсних відборах задля отримання грантового фінансування. Акцентовано на тому, що суми такого фінансування залежать від розміру організації-заявника та потенційного впливу окремого проекту. Зокрема, є дві категорії підтримки: категорія №1: фінансовий внесок від 50 000 до 100 000 дол. США комбінується з трьома годинами технічної консультативної підтримки; категорія №2: гранти від 100 001 до 250 000 дол. США надаватимуться разом із п’ятьма годинами технічної консультативної підтримки. Зазначено: отримати грант на реалізацію проектів мають право офіційно зареєстровані в Україні благодійні та неприбуткові організації, які займаються лікуванням та допомогою пацієнтам із раком молочної залози. У статті наголошено на тому, що програмою будуть підтримані проекти, які фокусуються на одному з наступних напрямків: підвищення обізнаності про навігацію для пацієнтів з раком молочної залози у важкодоступних/недостатньо забезпечених громадах; подолання специфічних бар’єрів для послуг із навігації пацієнтів (таких як обмежені ресурси, непослідовні моделі/підходи, різноманітні потреби громади); посилення підтримки системи охорони здоров’я для навігаційних послуг, призначених пацієнтам. У статті наведено перелік рекомендацій для організацій-заявників щодо формування проектної пропозиції на участь у грантовому конкурсі програми. Підсумовано: гранти «Сприяння прогресу в лікуванні раку молочної залози» для неприбуткових та благодійних організацій, які здійснюють діяльність у сфері лікування та підтримки пацієнтів із раком, здатні трансформувати терапію цього захворювання для недостатньо охоплених послугами груп пацієнтів, що в кінцевому підсумку покращить результати лікування.
Publisher
Publishing House Helvetica (Publications)
Reference26 articles.
1. Tim Byers. Two decades of cancer mortality reduction: progress with inequality. Annu Rev Public Health. 2010. Volume 31. P. 121–132. URL: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/20070204/ (дата звернення: 22.04.2024).
2. Brawley O. W., Berger M. Z. Cancer and disparities in health: perspectives on health statistics and research questions. Cancer. 2008. Volume 113. IssueS7 (suppl): p. 1744–1754. URL: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/18800384/ (дата звернення: 2.04.2024).
3. The Global Breast Cancer Initiative. Empowering women, building capacity, providing care for all. The World Health Organization. URL: https://www.who.int/initiatives/global-breast-cancer-initiative/breast-cancer-inequities (дата звернення: 14.04.2024).
4. Центр громадського здоров’я МОЗ України. URL: http://medstat.gov.ua/ukr/main.html (дата звернення: 15.04.2024).
5. POWERING. BREAST. CANCER. PROGRESS. Powering Breast. Cancer Progress. Grant Programme. Date of preparation: March 2024. 16 р. URL: https://www.astrazeneca.com/content/dam/az/media-centre-docs/article_files/articles2024/guidance-applicants-breast-cancer-grant-programme.pdf (дата звернення: 8.04.2024).