Abstract
У статті наведено результати, отримані під час аналізу особливостей управління державним боргом в різних країнах, і визначено конкретні заходи, які можуть бути вжиті для адаптації цих підходів до умов української економіки. Досліджено актуальний стан зовнішньої заборгованості в Україні. Встановлено засоби управління борговим навантаженням, зокрема механізми реструктуризації державних зобов'язань. На підставі вивчення зарубіжного досвіду та оцінки стану державного боргу в Україні запропоновано напрямки, які сприятимуть підвищенню ефективності управління зовнішнім державним боргом в країні: продовжити обслуговування державного боргу шляхом покриття витрат за рахунок нових позик, отриманих від країн партнерів, реструктуризація боргу за облігаційними позиками із застосуванням знижок до номінальної (поточної) вартості виплат за боргом, використання боргових свопів для фінансування цільових програм.
Publisher
Publishing House Helvetica (Publications)
Reference34 articles.
1. Богдан Т.П. Стратегічне управління державним боргом в умовах нестійкої позиції. Фінанси України. № 4. 2018. C. 75–93.
2. Босенко О.С. Управління державними борговими зобов’язаннями в зарубіжних країнах. Наукові праці НДФІ. 2016. № 2.
3. Давиденко Н.М., Жовніренко О.В., Волков А.Ю. Оцінка рівня боргової безпеки в Україні. Бізнес-навігатор. 2021. № 4(65). C. 105–110.
4. Державний та гарантований державою борг України в 2022 році. Міністерствo фінансів України. URL: https://index.minfin.com.ua/ua/finance/debtgov/2022/ (дата звернення 16.11.2023).
5. Кнір М.О., Плєшакова Н.А., Плєшакова О.А., Криворучко Я.В. Зарубіжний досвід управління зовнішнім державним боргом і перспективи його імплементації в Україні. Бізнес Інформ. № 12. 2019.C. 70–75